Reklama

Poniedziałkowy Orszak. Radny, biznesmen i działacz w roli króli

Opublikowano:
Autor:

Poniedziałkowy Orszak. Radny, biznesmen i działacz w roli króli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Orszak Trzech Króli w Płocku ruszy 6 stycznia o godz. 11 ze Starego Rynku. Uroczystość zakończy się mszą św. w Stanisławówce, której przewodniczył będzie biskup Piotr Libera. Właśnie wrócił z półrocznego pobytu w eremie kamedułów w Krakowie.

Orszak Trzech Króli w Płocku ruszy 6 stycznia o godz. 11 ze Starego Rynku. Uroczystość zakończy się mszą św. w Stanisławówce, której przewodniczył będzie biskup Piotr Libera. Właśnie wrócił z półrocznego pobytu w eremie kamedułów w Krakowie.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli, orszak wyruszy w Płocku już po raz dziewiąty. Będzie największy w diecezji, w poprzednich latach brało w nim udział nawet ok. 10 tys. osób. Wielobarwna grupa przejdzie sprzed ratusza ul. Bielską, Jachowicza do parafii św. Stanisława Kostki.

Kto wcieli się w świętą rodzinę oraz króli? Podczas orszaku wystąpią: rodzina Marty i Macieja Modlińskich z synem Natanielem, Andrzej Mejer ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej (Król Kacper), radny miejski Leszek Brzeski, jednocześnie prezes UKS „Viktoria” przy parafii św. Józefa (Król Baltazar) oraz przedsiębiorca z Gąbina Andrzej Żabka (Król Melchior).

Będą także: Stowarzyszenie Jeździeckie im. 4 Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyckiej, Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie „Petroklezja”; orszaki królewskie uczniów z SP nr 5, 6, 17, 21, 22 w Płocku. Na zakończenie ogłoszone zostaną wyniki konkursu na szopkę bożonarodzeniową.

Pierwszy raz po półrocznym pobycie w eremie kamedułów do wiernych zwróci się biskup Piotr Libera. Jego pobyt w Krakowie miał m.in. wymiar pokutny, biskup modlił się za Kościół. Udanie się do eremu to pierwsza w Polsce taka decyzja biskupa. Prawdopodobnie jeszcze w styczniu lub lutym ukaże się publikacja, w której biskup płocki opowie o swym pobycie w eremie kamedułów.

Orszakowi patronują: biskup płocki Piotr Libera, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i starosta płocki Mariusz Bieniek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE