Reklama

Ponad pół miliona zł dzięki WOŚP na leczenie małych pacjentów

Opublikowano:
Autor:

Ponad pół miliona zł dzięki WOŚP na leczenie małych pacjentów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 26. W Płocku i powiecie płockim do puszek wolontariuszy trafiło łącznie ponad 530 tys. zł. W tym roku pieniądze zostaną przekazane na wsparcie oddziałów neonatologicznych, gdzie pomogą w leczeniu najmłodszych pacjentów.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 26. W Płocku i powiecie płockim do puszek wolontariuszy trafiło łącznie ponad 530 tys. zł. W tym roku pieniądze zostaną przekazane na wsparcie oddziałów neonatologicznych, gdzie pomogą w leczeniu najmłodszych pacjentów. 

Finał odbył się 14 stycznia tego roku, a atrakcji zarówno w Płocku, jaki i w powiecie płockim nie brakowało. Atmosfera sprzyjała dobroczynności, do puszek wolontariuszy co chwila trafiały kolejne pieniądze. 

[ZT]17704[/ZT]

Ostatecznie w Płocku z puszek wolontariuszy i licytacji na Allegro przekazano dla WOŚP ponad 302 tys. zł.

- Dokładnie zebraliśmy 302,044,013 zł, z czego 21,409 zł pochodzi z aukcji - mówi Litosława Koper, szefowa płockiego sztabu WOŚP oraz dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury. - Wynik jest podobny jak w zeszłym roku, z tą różnicą, że w 2017 roku na licytacji mieliśmy złote serduszko, które zostało kupione za kwotę 12 tys. zł.

Równie dużą sumę pieniędzy zebrały sztaby z 11 gmin powiatu płockiego. Tylko w gminie Bodzanów na leczenie noworodków zebrano ponad 43 tys. zł, a łącznie w powiecie płockim mieszkańcy przekazali ok. 234 tys. zł. 

Podczas siedmiu finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiło ponad 3 tys. urządzeń medycznych za łączną kwotę blisko 122 mln zł. Jak wygląda to w praktyce? W całej Polsce w leczeniu małych pacjentów wykorzystuje się dziś m.in. 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków oraz 344 kardiomonitorów, które pomagają dzięki czerwonym sercom WOŚP. Część urządzeń, zakupionych ze środków, zebranych podczas finałów WOŚP funkcjonuje także w Płocku. 

 

[ZT]16925[/ZT]

[ZT]16789[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE