Reklama

Reklama

Ponad 250 projektów w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wkrótce głosowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Ponad 250 projektów w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wkrótce głosowanie - Zdjęcie główne

foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 252 projektów w tym 182 przedsięwzięć ponadregionalnych, zostało zgłoszonych do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród nich są też te z regionu Płocka. – Mazowszanie chcą mieć wpływ na rozwój naszego regionu. To buduje – mówił podczas konferencji prasowej Adam Struzik, marszałek województwa.

Reklama

Tegoroczna edycja BOM wkracza w kolejny etap. W drugiej odsłonie o głosy walczyć będzie ponad 200 pomysłów. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, władze Mazowsza przeznaczyły na ten cel 25 mln zł. Mieszkańcy województwa swoje pomysły mogli zgłaszać do 30 kwietnia.

- Pomimo trwającej pandemii nadesłano projekty – stwierdził marszałek Struzik. – Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju mieszkańcy nie rezygnują z możliwości walczenia o swoje pomysły – przekonywał.

Przesłano 182 propozycji w puli podregionalnej i 70 w ogólnowojewódzkiej. Najwięcej projektów zgłosili mieszkańcy podregionu warszawskiego zachodniego (35 propozycji) i radomskiego (30). Podregiony ciechanowski i płocki nadesłały po 17 pomysłów.

Jak zdradzono podczas wtorkowej konferencji prasowej, w tej chwili trwa ocena formalna i merytoryczna wszystkich zaproponowanych przez mieszkańców przedsięwzięć. Zgodnie z harmonogramem, informacje na temat projektów, na które będzie można oddać swój głos, poznamy do końca czerwca.

Tak jak w ubiegłym roku, tak i teraz, projekty zgłaszane były w kilku kategoriach. Najpopularniejszą był obszar „transport zbiorowy i drogi publiczne” – zgłoszono w nim aż 54 pomysłów. Dużym zainteresowaniem cieszył się obszar edukacji publicznej (48 projektów), jak i prozdrowotny. 

- Cieszy nas fakt, że mieszkańcy na bieżąco reagują na trudne sytuacje w swoim otoczeniu i właśnie w BOM dostrzegają sposób na ich poprawę – mówiła Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji w urzędzie marszałkowskim. -  Przykładami mogą tu być projekty, których celem jest swego rodzaju rehabilitacja po okresie przy musowej izolacji spowodowanej pandemią – precyzowała.

Do 18 czerwca ma odbyć się ocena merytoryczna nadesłanych projektów, której wynik poznamy do końca czerwca. Do 4 sierpnia ogłoszona zostanie gotowa lista projektów, która od 23 sierpnia do 19 września zostanie poddana pod głosowanie mieszkańców Mazowsza. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 września.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy