Reklama

Reklama

Ponad 170 inwestycji z regionu ze wsparciem Mazowsza. Podpisano umowy

Opublikowano:
Autor:

Ponad 170 inwestycji z regionu ze wsparciem Mazowsza. Podpisano umowy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 2,6 mln zł przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego na inwestycje z zakresu ochrony powietrza, klimatu, wsparcia sołectw, działkowców i organizacji pozarządowych. Podpisano ponad 170 umów.

Reklama

Dofinansowanie trafiło do powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Jak zaznaczał marszałek Mazowsza, to programy wsparcia, które mają pomóc samorządom. 

- W tej sposób bardzo konsekwentnie realizujemy zasady samorządności, solidarności i pomocniczości - przekonywał podczas konferencji prasowej Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Przez te kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. Widzimy, że nasze działani mają sens. Efekty wiać w każdej gminie.

W ramach wsparcia pieniądze trafią chociażby do sołectw. Tylko w tym roku dofinansowanie w wysokości 11,6 mln zł otrzymają aż 1172 projekty. Z tej puli 124 inicjatywy to te z powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Na ten cel władze regionu przeznaczyło 1,2 mln zł. 

Dzięki środkom powstaną nowe place zabaw, siłownie pod chmurką czy zamontowane oświetlenie uliczne. Pieniądze wpłyną m.in. do gmin Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Gostynin czy Gozdowo.

Sołectwa otrzymały po 10 tys. zł w ramach programu MIAS (Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw). - To cenne dotacje, które często skłaniają do aktywizacji całych lokalnych społeczności - przekonywał Struzik.

W tym roku wsparcie dostaną też ogródki działkowe. Pieniądze przekazane zostały do 101 ogrodów działkowych, na których realizację Mazowsze przeznaczyło 1,5 mln zł. 40 tys. zł otrzymają też dwa ogrody z Gostynina i Sierpca. To ROD "Bartoszewo" z Gostynina i ROD "Marii Konopnickiej" w Sierpcu.

Pieniądze zostaną przekazane też do gmin i powiatów, które stawiają na czyste powietrze. W ramach czwartej edycji programu wsparcia, samorządowcy zgłosili blisko 200 projektów, spośród których radni województwa wybrali 179 do dofinansowania. Z powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego 15 inicjatyw otrzyma w sumie 218 tys. zł. Dotyczą one m.in. zakupu oczyszczaczy powietrza, czy urządzeń do pomiaru jakości powietrza.

Umowy na realizację inwestycji podpisano m.in. z włodarzami Drobina, Wyszogrodu, Bulkowa, Małej Wsi Gostynina, Pacyny czy Szczawina Kościelnego.

Ponad 800 tys. zł zostanie przeznaczonych także na 12 projektów z subregionu płockiego na utworzenie miejskiej zielonej przestrzeni, montaż lamp solarnych czy na nowe nasadzenia. Wsparcie przeznaczono też dla organizacji pozarządowych, które zajmują się opieką nad bezdomnymi zwierzętami, ochroną zwierząt i przyrody i upowszechnianiem produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy