Reklama

Ponad 16 tys. osób ma dziś wspaniały dzień

Opublikowano:
Autor:

Ponad 16 tys. osób ma dziś wspaniały dzień  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 16,6 tysiąca płockich uczniów odebrało świadectwa i rozpoczęło dwumiesięczne leniuchowanie. A dorośli zazdroszczą!

Ponad 16,6 tysiąca płockich uczniów odebrało świadectwa i rozpoczęło dwumiesięczne leniuchowanie. A dorośli zazdroszczą!

To chyba najprzyjemniejszy dzień w roku szkolnym - od rana do płockich szkół ciągnęły tłumy uczniów w białych bluzeczkach lub koszulach, tym razem bez plecaków, za to z kwiatami dla nauczycieli, by na aulach wysłuchać „Pitagoras, bądźże zdrów” i odebrawszy świadectwa, oficjalnie rozpocząć dwa miesiące laby.

Ci, którzy otrzymali cenzurkę ozdobioną czerwonym paskiem, dumnie wystawiali tę zasłużoną nagrodę na widok publiczny, a ci, którym powiodło się nieco gorzej, zwijali świadectwo w rulonik, nie pozwalając, by niepowodzenie przyćmiło radość tego dnia. Łzy wzruszenia mieli tylko ci, którzy w tym roku kończą dany etap edukacyjny i muszą pożegnać się ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami.

Ale i oni niedługo się chmurzyli - w końcu trudno o nos na kwintę, gdy ma się przed sobą dwa miesiące wakacji, których tak bardzo zazdroszczą im dorośli!

Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, rok szkolny zakończyło 16 tysięcy 649 uczniów - a to dane tylko ze szkół prowadzonych przez miasto. Najwięcej świadectw odebrano dziś w podstawówkach - rok szkolny zakończyło tam 7 tys. 884 dzieci. W gimnazjach liczba uczniów wyniosła 3 tys.179, a w szkołach średnich - 4 tys.236. Z laby cieszy się już 1 tys. 350 maturzystów, którzy już wcześniej mieli zakończenie roku.

Więcej zdjęć w naszej galerii tutaj:

Zakończenie roku w SP 23 - uczniowie i nauczyciele pożegnali wieloletnią dyrektorkę podstawówki Ewę Woźniak, która przechodzi na emeryturę, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE