Reklama

Pomysł na biznes poza stacjami paliw. Orlen coraz bliżej przejęcia spółki

Opublikowano:
Autor:

Pomysł na biznes poza stacjami paliw. Orlen coraz bliżej przejęcia spółki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy niedługo produkty, które dotychczas były sprzedawane na stacjach paliw, znajdziemy także w kioskach Ruchu? To bardzo możliwe. Koncern podtrzymuje deklarację o nabyciu pakietu 100 proc. akcji spółki Ruch. – Model sprzedaży realizowany przez Ruch koresponduje z formatem O!Shop Orlenu i umożliwia rozwój tego formatu poza siecią stacji paliw – poinformowało biuro prasowe koncernu.

Czy niedługo produkty, które dotychczas były sprzedawane na stacjach paliw, znajdziemy także w kioskach Ruchu? To bardzo możliwe. Koncern podtrzymuje deklarację o nabyciu pakietu 100 proc. akcji spółki Ruch. – Model sprzedaży realizowany przez Ruch koresponduje z formatem O!Shop Orlenu i umożliwia rozwój tego formatu poza siecią stacji paliw – poinformowało biuro prasowe koncernu.

Ruch od pewnego czasu ma poważne problemy związane ze spłatą finansowych zobowiązań. Przez pewien czas nie było pewności, czy Orlen pospieszy na ratunek. Koncern najpierw musiał ocenić, czy taki ruch mu się opłaca, uzupełniając w ten sposób własne aktywa.

W piątek biuro prasowe PKN Orlen powiadomiło o tym, że sąd zatwierdził postępowania układowego spółki Ruch w restrukturyzacji, co było jednym z warunków udzielenia spółce finansowania przez PKN Orlen, otwiera także drogę do kontynuacji tego procesu.

[ZT]22076[/ZT]

Orlen chce przejąć 100 proc. akcji spółki Ruch. Potrzebuje jeszcze zgody organu antymonopolowego.

– Nasza deklaracja nabycia pakietu 100 proc. akcji Ruch pozostaje niezmienna. Decyzja Sądu przybliża nas do tego celu. Przejęcie spółki Ruch to dla nas przede wszystkim ważny projekt biznesowy, który  wpisuje się w ujęty w strategii PKN Orlen rozwój segmentu detalicznego. Spółka ze stuletnią tradycją, jaką jest Ruch, jest dzisiaj w trudnej sytuacji i wymaga restrukturyzacji – uzasadnia prezes koncernu, Daniel Obajtek. – PKN Orlen ma przygotowany plan działania, który  pozwoli odzyskać spółce stabilność finansową oraz odbudować pozycję na rynku. Jestem przekonany, że przy konsekwentnie realizowanym programie restrukturyzacyjnym możemy odnieść sukces. To dobra perspektywa biznesowa dla wszystkich zainteresowanych stron, również dla wydawców, którzy konstruktywnie zaangażowali się w projekt.

Przejęcie Ruchu przez koncern, w tym kiosków, będzie się wiązało z "poszerzeniem oferty Ruchu o produkty sprzedawane obecnie w sieci Orlen". – Podobną strategię realizuje na rynkach zagranicznych m.in. MOL i Circle-K. Analizy rynkowe przeprowadzone przez koncern wskazały na potencjał rozwoju takiego formatu z wykorzystaniem aktywów spółki Ruch. Doświadczenie i know-how Orlenu w zakresie budowania relacji z klientami i sprzedaży produktów FMCG będzie stanowiło podstawę do poprawy efektywności działalności spółki Ruch, zakładającej utrzymanie kolportażu prasy – czytamy w komunikacie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE