Reklama

Pomysł na biznes. Na czym można zarobić w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Pomysł na biznes. Na czym można zarobić w Płocku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Według najnowszych danych stopa bezrobocia w powiecie płockim ziemskim wynosi 10 proc., a w Płocku - niespełna 6 proc. Tylko niewielka część osób bez pracy decyduje się na założenie działalności gospodarczej.

Według najnowszych danych stopa bezrobocia w powiecie płockim ziemskim wynosi 10 proc., a w Płocku - niespełna 6 proc. Tylko niewielka część osób bez pracy decyduje się na założenie działalności gospodarczej. 

Dane odnośnie bezrobotnych w ostatnim czasie w Płocku i powiecie ziemskim są coraz bardziej optymistycznie. Sytuacja gospodarcza kraju sprawia, że o posadę nie jest już tak trudno, jak 5 czy 10 lat temu. Ale to posady najczęściej za najniższą krajową, a płocczanie - podobnie ja Polacy w innych regionach kraju - nie chcą już jakiejkolwiek pracy. Chcą posad za dobre pieniądze, na pewno nie poniżej 2000 zł netto. 

Pomysłem i szansą na wyższe dochody i zyski może być własna firma. Niewiele osób ma predyspozycje, wiedzę i odwagę, by wejść w świat przedsiębiorczości. Pojawiła się szansa, by skorzystać ze wsparcia na starcie.

Płocka filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie zaprasza 11-12 lutego na warsztaty „Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu”. Filia w Płocku obejmuje działaniem powiaty: gostyniński, Płock-miasto, płocki i sierpecki.

- Warsztaty obejmują następujące moduły: pojęcie przedsiębiorczości, jakie cechy i umiejętności powinien posiadać przedsiębiorca, diagnoza własnych predyspozycji do prowadzenia działalności gospodarczej - wyliczają organizatorzy.

Będzie także mowa o wadach i zaletach pracy na własny rachunek, motywach podjęcia decyzji o założeniu własnej firmy. Specjaliści z WUP pomogą odpowiedzieć na pytania, skąd wziąć pomysł na biznes, na czym można zarobić, skąd wziąć pieniądze na start? Nie bez znaczenia będą informacje o nowych przepisach w zakresie zakładania własnej działalności gospodarczej. A do tego zaplanowano konkurs na najlepszy mini-biznesplan.
 
Warsztaty „Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu” odbędą się w dniach 11-12 lutego br. w godz. 10 – 15 w siedzibie płockiej filii WUP przy ul. Kolegialnej 19. Zainteresowani mogą się zapisać pod numerem telefonu 24 264 03 75 do 7 lutego.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE