Małżeństwo z Kaszub, które zmienia życie wielu ludzi na lepsze, w sobotę 20 kwietnia przyjedzie do Płocka. Zaprasza na spotkanie o godz. 18:00 w Centrum N9 przy ul. Nowowiejskiego 9, wstęp wolny. Organizatorem spotkania jest Kościół Chrystusowy w Płocku
- Agata i Maciej Strzyżewscy budują też studnie w Azji i dzielą się, w Polsce i poza jej granicami, Ewangelią. Agata prowadzi też misję internetową w Polsce – Szkołę Pasji i Wizji oraz społeczność „Tłusta Owca” - informują organizatorzy.
Agata i Maciej w 2020 roku opowiadali o swojej działalności w Pakistanie jako goście programu „Dzień Dobry TVN”. W listopadzie 2018 r. Maciej był gościem Marzeny Rogalskiej w programie „Pytanie na Śniadanie”.
W pakistańskich fabrykach cegieł od lat pracuje nawet ok. 3 mln osób! A;e często nie jest to normalna praca, ale niewolnictwo od rana do wieczora, 7 dni w tygodniu w 50° C, bez dostępu do czystej wody, opieki medycznej i edukacji.
Często ludzie w fabrykach odpracowują swoje długi, które zaciągnęli na przykład na leczenie członka rodziny, czy płacenie rachunków, stając się tym samym własnością właścicieli fabryk.
- W 2020 r. pojechaliśmy do Pakistanu po raz pierwszy, zupełnie nic nie wiedząc o tym kraju. Okazało się, że tam, gdzie nas przywieziono, jest fabryka cegieł. Widzieliśmy ludzi bardzo chorych, bardzo spracowanych, bez butów, w ubraniach jak łachmany. Małe 5-letnie dzieci, które wyrabiają cegły – mówiła w TVN Agata Strzyżewska.
Dzięki staraniom Polaków, zbiórce pieniędzy (wykup rodziny to 7-8 tys. zł), kilkadziesiąt pakistańskich rodzin odzyskało wolność. Udało się uwolnić ok, 200 osób, w tym ponad 100 dzieci. Małżeństwo stara się także przekazać uwolnionych jakieś pieniądze na start, na "odbicie się" od dna i pomagać w szukaniu najprostszej pracy.
Historia małżeństwa porusza, inspiruje i pokazuje, że każdy z nas może mieć wpływ na świat wokół siebie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.