Reklama

Pomoc tak niewiele kosztuje - to tylko 1% Twojego podatku, a dla chorych szansa na leczenie

Opublikowano:
Autor:

Pomoc tak niewiele kosztuje - to tylko 1% Twojego podatku, a dla chorych szansa na leczenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozlicz swój PIT i przekaż 1% podatku Fundacji Onkologicznej Alivia! Fundacja obecnie wspiera leczenie aż 300 chorych na raka, również z Płocka i okolic. Dla niektórych z nich jedynym ratunkiem są kosztowne leki nierefundowane przez NFZ.

Rozlicz swój PIT i przekaż 1% podatku Fundacji Onkologicznej Alivia! Fundacja obecnie wspiera leczenie aż 300 chorych na raka, również z Płocka i okolic. Dla niektórych z nich jedynym ratunkiem są kosztowne leki nierefundowane przez NFZ.

Każdy podopieczny fundacji Alivia to inna historia. Pani Joanna z Płocka (skarbonka.alivia.org.pl/joanna-sztreker) - nauczycielka, żona i matka choruje na raka jelita grubego i marzy, by zobaczyć jeszcze swoje wnuki. Za całe leczenie płaci sama, bo niestety chemioterapia nie pomogła, a terapia jaką teraz stosuje nie jest refundowana. Pan Robert z Włocławka (skarbonka.alivia.org.pl/robert-kumirski) 44-letni tata zmaga się ze złośliwym guzem jelita grubego z przerzutami do wątroby i płuc. Był jedynym żywicielem rodziny więc jego choroba jest ciosem dla całej rodziny. U 72-letniej Pani Heleny (skarbonka.alivia.org.pl/helena-plichta) przez przypadek wykryto duży nieoperacyjny guz szyjki macicy. Samodzielna dotąd starsza Pani potrzebuje wsparcia i pomocy. Zbiera środki zwłaszcza na kosztowną rehabilitację, na którą nie może liczyć z NFZ. Z kolei Pan Andrzej (skarbonka.alivia.org.pl/andrzej-kijek) 45-letni rencista a zarazem były piłkarz choruje na złośliwy nowotwór jamy ustnej. Jest już po leczeniu dostępnym na NFZ jednak koszty rehabilitacji przewyższają jego możliwości finansowe.

Fundacja Alivia przez 7 lat swojego istnienia przekazała aż 6 mln złotych na leki, terapie, badania diagnostyczne, rehabilitacje czy inne koszty związane z leczeniem chorych na nowotwory. Pomoc fundacji jest możliwa tylko dzięki wsparciu innych osób, które przekazują darowiznę lub ofiarują swój 1% podatku. To tak niewiele a dla chorych tak wiele znaczy.

Alivia prowadzi też inne działania na rzecz chorych, m.in. działania edukacyjne i informacyjne, a także działania rzecznicze, w ramach których walczy o poprawę polskiego systemu opieki zdrowotnej i lepszy dostęp dla pacjentów do nowoczesnych leków onkologicznych. Niektóre z postulatów fundacji zostały dobrze przyjęte przez rząd i trwają pracę nad odpowiednimi rozporządzeniami.

Każdy może pomóc chorym w walce z rakiem, wystarczy przeznaczyć swój 1% podatku. Wpisz na formularzu PIT KRS 0000358654 lub skorzystaj z bezpłatnego programu do rozliczania PIT dostępnego na stronie www.alivia.org.pl/rozliczenie-pit-1-procent/.

Każda pomoc jest dla chorych bardzo cenna!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE