Reklama

Reklama

Pomniki przyrody przeszły pielęgnację. Zabezpieczono 35 cennych, płockich drzew

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Siedlecki

Pomniki przyrody przeszły pielęgnację. Zabezpieczono 35 cennych, płockich drzew - Zdjęcie główne

foto Michał Siedlecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku zrealizowano prace pielęgnacyjne dla 35 pomników przyrody, które znajdują się na terenie miasta. Na ten cel przeznaczono 90 tys. zł. 

Reklama

Jeszcze w  2022 roku wykonano ekspertyzę dendrologiczną 36 drzew – w tym 35 pomników przyrody oraz jednego, zasiedlonego kasztanowca.

- W latach 2022 i 2023 poddano pielęgnacji 36 szt. drzew na terenie Płocka – podaje Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Płocka. - Jeszcze w październiku  prace pielęgnacyjne przeprowadzono na pomniku przyrody - dębie Broniewskiego. Pozostałe 35 drzew w Płocku objęto pracami w maju.

Na ten cel Płock pozyskał dofinansowanie, ponad 80 tys. zł, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Zakres prac pielęgnacyjnych obejmował m.in. przeprowadzenie cięć pielęgnacyjnych i wykonanie chirurgii drzew.

- Skrócono nadmiernie wybujałe konary, usunięto posusze i poprawiono statyki drzew – wymienia Kozłowski. - W ramach prac uporządkowano także teren, a powstałe podczas prac odpady wywieziono do zagospodarowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy