Reklama

Reklama

Radna proponuje mieszkanie za remont w Płocku. Ratusz: Taki program funkcjonuje od lat

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Radna proponuje mieszkanie za remont w Płocku. Ratusz: Taki program funkcjonuje od lat - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W wielu miastach w Polsce realizowany jest program "Mieszkanie za remont". - To nie tylko szansa dla osób borykających się z problemami zamieszkania "na swoim", ale także dla miasta - przekonuje w interpelacji Wioletta Kulpa, radna miasta, proponując rozpoczęcie jego funkcjonowania w Płocku. Ratusz odpowiada: Przecież działa on w mieście od 2013 roku...

Reklama

Wracamy do tematu, o którym pisaliśmy na początku maja. Ideę zrealizowania w mieście programu "Mieszkania za remont" poruszyła w interpelacji Wioletta Kulpa, przewodnicząca lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, radna miasta Płocka. 

Jak już pisaliśmy, radna zaznaczyła, że program ten funkcjonuje w wielu miastach i jest szansą dla osób borykających się z problemami zamieszkania "na swoim". Możne na nim skorzystać także miasto, które nie tylko zaspokoi potrzeby mieszkaniowe, ale zmniejszy liczbę pustostanów.

- Wnioskuję o przeanalizowanie programu mieszkań za remont, które funkcjonują w innych miastach w Polsce i przedstawienie wniosków w tej kwestii - pisała w swojej interpelacji. - Program działa regularnie w takich miastach jak: Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Police, Tarnów, Łódź, Wrocław, Sopot, Chrzanów, Siemianowice Śląskie, Będzin, Chorzów - wymienia Kulpa. 

Radna zauważa, że w ramach programu "Mieszkanie za remont" Katowice oferują 26 lokali o różnej powierzchni. 

Do pytań radnej PiS ustosunkowano się w płockim magistracie. - Taki program funkcjonuje od 2013 roku - odpowiedział Piotr Dyśkiewicz, wiceprezydent Płocka. 

Jak czytamy w odpowiedzi: "zgodnie z Uchwałą nr 433/XXV/2020 Rady Miasta Płocka z 26 listopada 2020 roku, lokale, których oszacowana wartość robót niezbędnych do wykonania przed ponownym zasiedleniem wynosi więcej niż 250 zł za m2 (brutto) powierzchni użytkowej lokalu, mogą być przyznane do wynajęcia na czas nieoznaczony dla osób, które zadeklarowały wykonanie remontu we własnym zakresie".

- Umowę najmu zawiera się po wykonaniu remontu, którego termin oraz zakres prac określa odrębna umowa - podaje wiceprezydent Dyśkiewicz. - Prezydent możne zwiększyć lub zmniejszyć o nie więcej niż 15 proc. od wartości ustalonej [...] wartość robót remontowych. 

Osoby zainteresowane wynajęciem lokalu do remontu na koszt własny, składają deklarację zgodnie z indywidualnymi możliwościami finansowymi. 

- Z uwagi na potrzeby mieszkaniowe gminy, związane z koniecznością wykwaterowania osób zamieszkujących budynki przeznaczone do remontu lub rozbiórki, rokrocznie tylko niewielka ilość mieszkań przeznaczana jest na ten cel - podkreśla wiceprezydent Płocka.

W 2020 roku wyremontowano 51 pustostanów przed ponownym zasiedleniem. Ilość ta jednak spada. W 2021 roku było ich 49 m, a w 2022 - 41. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy