Reklama

Reklama

Mieszkanie za remont w Płocku? Jest taki pomysł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Mieszkanie za remont w Płocku? Jest taki pomysł - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W wielu miastach w Polsce funkcjonuje program "Mieszkanie za remont", to nie tylko szansa dla osób borykających się z problemami zamieszkania "na swoim", ale także dla miasta. Dzięki programowi miasto może bardziej zaspokoić potrzeby mieszkańców, jak również sukcesywnie zmniejszać liczbę pustostanów.

Reklama

To opinia Wioletty Kulpy, płockiej radnej miejskiej.

Radna przyznaje, że nie ma wiedzy co do liczby pustostanów w Płocku, prosi o taką informację, a także o dane, dotyczące kwoty, jaką miasto i spółki miejskie przekazują na remonty mieszkań przed zasiedleniem ich przez mieszkańców Płocka. A nie są to małe pieniądze.

- Wnioskuję o przeanalizowanie programu mieszkań za remont, które funkcjonują w innych miastach w Polsce i przedstawienie wniosków w tej kwestii - pisze radna w interpelacji. - Program działa regularnie w takich miastach jak: Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice, Police, Tarnów, Łódź, Wrocław, Sopot, Chrzanów, Siemianowice Śląskie, Będzin, Chorzów.

Radna przytacza przykłady.

W ramach programu „Mieszkanie za remont" Katowice oferują 26 lokali o różnej powierzchni. Przykładowo singiel może się ubiegać o mieszkanie do 45,5 mkw. a rodzina 3-osobowa - do 58,5 mkw. Obowiązuje też kryterium dochodowe: wysokość dochodu musi się mieścić w przedziale: 2007,66 – 5353,76 zł dla gospodarstwa jednoosobowego, 1338,44 – 3479,94 zł na osobę w przypadku gospodarstwa wieloosobowego.

Natomiast w Szczecinie oferty lokali podawane są do publicznej wiadomości dwa razy w miesiącu. Wnioski o mieszkanie za remont składać mogą mieszkańcy Szczecina, którzy nie posiadają żadnej nieruchomości na własność i spełniają kryterium dochodowe.

Z kolei w Krakowie osoby zakwalifikowane do programu otrzymały w zamian za remont lokalu umowę najmu na czas nieokreślony ze stawką czynszu za 1 mkw. 4,9-12,52 zł. Podstawowym wymogiem przystąpienia do programu było kryterium dochodowe oraz przeprowadzenie remontu w ciągu 12 miesięcy.

W Poznaniu w ostatniej edycji dostępne były 24 lokale o powierzchni od 22 do 144 mkw. Warunkiem przyznania było wykonanie remontu w ciągu 6 miesięcy, a także spełnienia szeregu dodatkowych wymogów m.in. wykazania swojej trudnej sytuacji materialnej lub mieszkaniowej, nieposiadania żadnej nieruchomości na własność, osiągania dochodów nie wyższych niż 325% (w gospodarstwie jednoosobowym) lub 275% (w wieloosobowym) kwoty najniższej emerytury obowiązującej w dniu złożenia wniosku.

Czekamy na odpowiedź płockiego ratusza na interpelację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy