W mazowieckich szkołach przeprowadzono prelekcje, podczas których mówiono o wymaganiach, jakie należy spełnić by zostać policjantem.
- W czasie spotkań omówiono etapy rekrutacji i wymagania stawianych kandydatom do służby w policji – podają w sekcji ds. doboru wydziału kadr i szkolenia KWP. - Słuchacze dowiedzieli się jak długo trwa kurs podstawowy i jakie przywileje czekają na tych, którzy zostaną przyjęci do służby.
Uczestnicy lekcji usłyszeli chociażby, że policja oferuje możliwość studiów I stopnia na kierunku praktycznym (nauka o policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie), szeroki katalog specjalizacji, bogatą ofertę szkoleniową czy możliwość doskonalenia zawodowego dla osób z wyższym wykształceniem.
Funkcjonariusze odpowiadali również na pytania. Dotyczyły one m.in. wymogu dotyczącego nieposzlakowanej opinii, testu psychologicznego, posiadania przez policjanta tatuaży, czy wpływu popełnionych wykroczeń na możliwość zostania policjantem.
- Służba ta wymaga zdyscyplinowania i umiejętności współdziałania w grupie – mówił st. asp. Michał Najman, funkcjonariusz oddziału prewencji policji w Radomiu. - Wzajemne zaufanie to jeden z elementów stanowiących o powodzeniu prowadzonych działań.
A co zrobić, by móc dostać się w szeregi policji? Należy spełnić kilka kryteriów. Policjantem może zostać osoba posiadająca obywatelstwo polskie o nieposzlakowanej opinii. Kandydat na policjanta nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, musi korzystać z pełni praw publicznych, posiadać minumum średnie wykształcenie i uregulowany stosunek go służby wojskowej.
Ponadto należy posiadać fizyczną i psychiczną zdolność do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych - cechujących się szczególną dyscypliną służbową.
Więcej informacji na temat procedury doboru do służby w policji znajdziemy na stronie mazowieckiej jednostki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.