Reklama

Reklama

Polski Ład – nowe wyzwanie dla księgowych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 stycznia 2022 roku wejdą w życie przepisy Polskiego Ładu. Jest to obszerna ustawa, licząca ok. 270 stron, wprowadzająca zmiany przede wszystkim w podatkach dochodowych i zasadach opłacania składek na ubezpieczenia zdrowotne, ingerująca w rozliczenia zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników.

Reklama

Ogromna ilość zmian – podwyższenie kwoty składki na ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorców poprzez odejście od ryczałtowej podstawy jej naliczania, zmiany w amortyzacji, zamknięcie optymalizacji związanych z leasingiem, nowe obowiązki  w zakresie dokonywania i przyjmowania płatności, sankcje związane z nielegalnym zatrudnianiem, zmiany dotyczące spółek rozliczających CIT – to także ogromne wyzwanie jakie stawiane jest przed księgowymi i biurami rachunkowymi, którzy muszą „ogarnąć” wszystkie te „nowości” i znaleźć najlepsze rozwiązania dla swoich klientów. 

Z pomocą w tym chaosie jaki powstał wokół Polskiego Ładu, potęgowanym przez galopującą wręcz cyfryzację w raportowaniu danych, stale zwiększające się nie tylko obowiązki ale i kary nakładane na księgowych, przychodzi Stowarzyszenie Księgowych w Polsce - najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami, które od 115 lat nie tylko zrzesza i integruje środowisko księgowych, ale także umożliwia podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz poszerzanie wiedzy poprzez organizowane profesjonalne szkolenia, kursy, warsztaty oraz konsultacje i odczyty dla członków. Działalność szkoleniowa SKwP opiera się na aktualnie obowiązujących przepisach prawa, profesjonalnych standardach edukacyjnych oraz dobrej praktyce i etyce zawodowej.

Księgowi, jak mało która grupa zawodowa, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kluczem do sukcesu jest stałe podnoszenie swojej wiedzy. Dzięki temu nie tylko są na bieżąco ze zmianami przepisów bez czego nie byliby w stanie prawidłowo wykonywać swoich obowiązków, ale także z najnowszymi rozwiązaniami informatycznymi. 

Wykładowcy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce - eksperci posiadający nie tylko ogromną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim bogate doświadczenie praktyczne – na co dzień pomagają księgowym odnaleźć się w gąszczu stale zmieniających się przepisów prawa, w sposób jasny i przystępny przedstawiając także ich konsekwencje. 

Na naszym terenie funkcjonuje Oddział w Płocku Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, który organizuje profesjonalne szkolenia krótkie z zakresu rachunkowości, podatków, płac i kadr, uzupełniające wiedzę, a także kursy przygotowujące do zawodu, doskonalące wiedzę księgowych i osób zajmujących się podatkami oraz kadrami i płacami. 

Wysoka jakość szkoleń i kursów organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce została doceniona zarówno przez ich uczestników, jak i instytucje państwowe oraz pozarządowe, co zaowocowało przyznaniem przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty certyfikatu na prowadzoną działalność szkoleniową oraz certyfikatu (ISO).

Szkolenia i kursy organizowane przez SKwP prowadzone są zarówno w formie stacjonarnej – w siedzibie placówki przy ulicy Nowy Rynek 8 w Płocku, jak i online, gwarantując możliwość zdobywania lub uzupełniania wiedzy w dogodny dla każdego sposób. 

Pełna oferta szkoleniowa realizowana przez Oddział w Płocku Stowarzyszenia Księgowych w Polsce dostępna jest na stronie: https://plock.skp-ow.com.pl/ 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE