Reklama

Polsce grożą przerwy w dostawie prądu? Jak to wpłynie na Orlen?

Opublikowano:
Autor:

Polsce grożą przerwy w dostawie prądu? Jak to wpłynie na Orlen? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu "Rzeczpospolita" ujawniła, że istnieje groźba w przerwach w dostawie prądu dla największych odbiorców przemysłowych. Jak taka sytuacja mogłaby wpłynąć na działalność Orlenu?

Kilka dni temu "Rzeczpospolita" ujawniła, że istnieje groźba w przerwach w dostawie prądu dla największych odbiorców przemysłowych. Jak taka sytuacja mogłaby wpłynąć na działalność Orlenu? 

Podobna sytuacja miała miejsce podczas fali upałów w sierpniu 2015 roku. "Rzeczpospolita" kilka dni temu napisała o możliwej powtórce scenariusza, tym razem w drugiej połowie lipca. Raport, na który gazeta się powołuje, przewiduje że popyt na energię elektryczną może przekroczyć możliwości jej wytwarzania. Jak mogłoby to wpłynąć na działalność koncernu? 

Orlen zapewnia, że na bieżąco monitoruje wszelkie komunikaty dotyczące ewentualnych ograniczeń. Dodaje jednak, że jest w pełni samowystarczalny w kwestii energii elektrycznej i ma nawet nadwyżki w produkcji. Te z kolei trafiają na rynek energii. 

- W Płocku realizowana jest budowa dodatkowej jednostki gazowo-parowej o mocy blisko 600 MWe, która to po zakończeniu budowy wspomoże system energetyczny dodatkowymi gigawatogodzinami energii elektrycznej - tłumaczy biuro prasowe Orlenu. - Ze względu na własne źródła wytwórcze nie przewidujemy zakłóceń pracy naszych zakładów.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE