Reklama

Politycy spod pędzla. Wernisaż na uczelni

Opublikowano:
Autor:

Politycy spod pędzla. Wernisaż na uczelni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We Włodkowicu otwarto wystawę prac Wojciecha Witkowskiego, absolwenta tej uczelni. Oprócz znajomych pejzaży z okolic Płocka i Sierpca, można tam oglądać m.in. obraz przedstawiający indyki, jako żywo przypominające artyście… polskich polityków.

We Włodkowicu otwarto wystawę prac Wojciecha Witkowskiego, absolwenta tej uczelni. Oprócz znajomych pejzaży z okolic Płocka i Sierpca, można tam oglądać m.in. obraz przedstawiający indyki, jako żywo przypominające artyście… polskich polityków.

W sobotę w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku otwarto wystawę malarstwa absolwenta tej uczelni Wojciecha Witkowskiego. W budynku G zgromadzono około 60 prac sierpeckiego malarza.

- Pierwsza część wystawionych obrazów to prace olejne, które powstały głównie w plenerach organizowanych przez instytucje, ale również osoby prywatne, jak plener w Zglenicach, gdzie gospodarzami są Jola i Leszek Mroczyńscy oraz Wojtek Wierzbicki z żoną, czy plener w Bielsku, którego współorganizatorką była Iwona Opara, pomysłodawczyni oraz komisarz dzisiejszej wystawy - mówił artysta podczas wernisażu.

Prace olejne powstały podczas plenerów plastycznych w Gozdowie, Ciechanowie, Sokołówku, Wojszycach, Karsznicach oraz w Sierpcu, gdzie organizuje się plenery międzynarodowe.

Poza olejami na wystawie można też oglądać akwarele przedstawiające zimowe pejzaże i architekturę Sierpca, a także obrazy malowane pastelami, które powstały podczas zajęć z młodzieżą.

Sierpecki malarz twierdzi, że jego podejście do malowania jest romantyczne, mało nowoczesne i już niemodne. Jego zdaniem, dla pełnej wypowiedzi artystycznej niezbędny jest dobry warsztat, dlatego cały czas uczy się malować, chodzi w teren i próbuje w swoich pracach zaprezentować jakieś historie. Szuka inspiracji choćby w skansenie sierpeckim, gdzie między innymi namalował obraz przedstawiający trzy indyki.

- Zatytułowałem go "Politycy", dlatego, że się jeżą, kłócą, są najważniejsi, gulgoczą, a tak naprawdę mają mało do powiedzenia, bo i tak zostaną zjedzeni - uśmiecha się malarz.

Na wernisażu nie zabrakło przyjaciół artysty, animatorów kultury, a także licznej grupy płockich i sierpeckich artystów. Wojciech Witkowski zapowiada kolejną wystawę, tym razem poświęconą architekturze Płocka.

Wojciech Adam Witkowski urodził się 4 grudnia 1971 r. w Sierpcu. Maluje od wielu lat, głównie portrety, pejzaże, kwiaty i konie. Uprawia malarstwo olejne, akwarelę oraz pastel. Jest absolwentem Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, natomiast studia podyplomowe na kierunku „Plastyka, historia sztuki” ukończył w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Od kilku lat jest członkiem Grupy Plastycznej Dorosłych „Impresja” działającej w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, a od 2010 roku - Stowarzyszenia Pracy Twórczej w Ciechanowie. Propaguje działalność artystyczną wśród dzieci i młodzieży, współorganizując konkursy plastyczne oraz prowadząc zajęcia i warsztaty dla uczniów uzdolnionych plastycznie. Wieloletni uczestnik kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów plastycznych. Pięciokrotnie wygrywał oraz kilkakrotnie był nagradzany i wyróżniany w ogólnopolskich konkursach plastycznych w kategorii dorosłych twórców. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, poplenerowych i indywidualnych. Obrazy Witkowskiego znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.


Tekst oraz fot. Justyna Gabrychowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE