Reklama

Politechnika wybrała władze uczelni

Opublikowano:
Autor:

Politechnika wybrała władze uczelni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę wybrano władze płockiej filii Politechniki Warszawskiej na kadencje 2016-2020. Prorektorem ds. filii w Płocku ponownie został prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński.

W środę wybrano władze płockiej filii Politechniki Warszawskiej na kadencje 2016-2020. Prorektorem ds. filii w Płocku ponownie został prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński.

Jak poinformowała uczelnia, dziś, w środę kolegium elektorów Politechniki Warszawskiej wybrało sześciu prorektorów na kolejną kadencję, wśród nich prof. Zielińskiego jako prorektora ds. filii w Płocku. Kilka dni temu powierzono mu również funkcję dziekana Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.

Prorektor płockiej filii jest związany z Politechniką Warszawską od 40 lat - zaczął pracę na tej uczelni w 1976 r. Będzie to jego trzecia kadencja jako prorektora ds. filii w Płocku - pierwszy raz tę funkcję pełnił w latach 1999-2005, następnie od 2012 do dziś. Równocześnie jest dziekanem wspomnianego już wydziału. kieruje również Zakładem Tworzyw Sztucznych w Instytucie Chemii Politechniki Warszawskiej w Płocku. Zakres jego zainteresowań naukowych obejmuje chemię oraz technologię ropy naftowej i polimerów, modyfikację substancji bitumicznych pochodzenia naftowego i węglowego, unieszkodliwianie i utylizację odpadów przemysłowych, sorbenty węglowe i płyny chłodnicze, a także zagadnienia organizacji i zarządzania w przemyśle, zwłaszcza chemicznym, jak i w jednostkach szkolnictwa wyższego oraz zagadnienia innowacji i wynalazczości. Jak informuje uczelnia, prof. Zieliński jest uznanym specjalistą w zakresie modyfikacji właściwości i zastosowania ciężkich frakcji pochodzących z przerobu ropy naftowej i węgla kamiennego, kompozycji bitumiczno-polimerowych, polimerów termoplastycznych oraz płynów chłodzących. Jest twórcą interdyscyplinarnej szkoły badawczej, zajmującej się problematyką bezpiecznych i nowoczesnych materiałów kompozytowych, opartych na układach bitum-polimer. Ponadto zajmuje się problematyką unieszkodliwiania i utylizacji odpadów przemysłowych.

Na dorobek prof. Janusza Zielińskiego składa się autorstwo i współautorstwo w ponad 500 opracowaniach, w tym: sześciu monografiach, dwóch skryptach, 142 publikacjach, 225 referatach i komunikatach na konferencjach międzynarodowych i krajowych, 20 patentach, 122 opracowaniach naukowo-badawczych, ośmiu wdrożeniach wielkoprzemysłowych oraz ponad 90 recenzji wydawniczych książek, publikacji, prac naukowych.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE