Reklama

Policjanci rozpoczynają akcję "Znicz". Potrwa kilka dni

Opublikowano:
Autor:

Policjanci rozpoczynają akcję "Znicz". Potrwa kilka dni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tradycyjnie na przełomie października i listopada policjanci przeprowadzają akcję "Znicz".

Tradycyjnie na przełomie października i listopada policjanci przeprowadzają akcję "Znicz". 

Działania na Mazowszu rozpoczęły się już w piątek i potrwają do czwartku. Policjanci będą nie tylko kontrolować prędkość, zapięcie pasów czy trzeźwość kierowców, ale również, tam gdzie to konieczne, kierować ruchem. 

Policjanci mają także kilka rad dla kierowców.

- Wybierając się w długą podróż, bądźmy wypoczęci - apeluje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.-  Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy!

By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych, policjanci apelują do wszystkich kierowców:

• Zachowujmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych.

• Prowadząc samochód nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe, głównie w rejonie nekropolii. W okresie tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

• Parkujmy samochód tylko w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający ruch pieszych i innych pojazdów.

Funkcjonariusze przypominają również, aby na cmentarze nie zabierać zbyt dużej ilości gotówki. Telefony, portfele i klucze należy schować w wewnętrznej części ubrania. 

-  Nie pozostawiajmy przy nagrobkach swojego mienia bez należytego nadzoru. Czasem wystarczy chwila naszej nieuwagi np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów lub odejście ze śmieciami do kosza, aby stać się ewentualną ofiarą kradzieży przypomina Piasek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE