Reklama

Policjanci mają nowy sprzęt. Za mandat zapłacimy kartą płatniczą

Opublikowano:
Autor:

Policjanci mają nowy sprzęt. Za mandat zapłacimy kartą płatniczą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To spore ułatwienie dla kierowców, którzy nie będą zmuszeni do wykonywania przelewów bankowych za swoje wykroczenia. Na ulice Płocka i drogi powiatu płockiego wyjechały patrole drogówki, wyposażone w terminale płatnicze. Oby nie były zbyt często w użyciu.

To spore ułatwienie dla kierowców, którzy nie będą zmuszeni do wykonywania przelewów bankowych za swoje wykroczenia. Na ulice Płocka i drogi powiatu płockiego wyjechały patrole drogówki, wyposażone w terminale płatnicze. Oby nie były zbyt często w użyciu.

Od dzisiaj można płacić za mandaty przy użyciu karty płatniczej. Płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali wyposażeni w 10 terminali płatniczych.

- Do tej pory, policjanci nakładający na sprawcę wykroczenia drogowego mandat karny wręczali stosowne druki mandatu, z którymi należało udać się na pocztę lub do banku, ewentualnie zapłacić mandat za pośrednictwem Internetu - informuje Krzysztof Piasek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Od dzisiaj, każdy, kto zostanie ukarany mandatem karnym, będzie mógł go zapłacić na miejscu, przy wykorzystaniu terminali płatniczych. Policjanci, mający na wyposażeniu taki sprzęt, będą informowali osoby ukarane mandatem o możliwości zapłaty na miejscu. 

Za mandat zapłacimy tak samo jak za zakupy w sklepie, a dowodem płatności będzie potwierdzenie, które zostanie wydrukowane przez terminal. 

Osoby, które nie posiadają kart płatniczych, bądź telefonów z możliwością płacenia, będą mogły oczywiście korzystać z dotychczasowych form płatności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE