Reklama

Policjanci mają kilka pytań do mieszkańców. Ogłosili konkurs

Opublikowano:
Autor:

Policjanci mają kilka pytań do mieszkańców. Ogłosili konkurs - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Coś złego dzieje się na osiedlu i chcemy to koniecznie zgłosić. Możemy skontaktować się w tej sprawie z policjantem pierwszego kontaktu. Jest okazja, aby wybrać tego dzielnicowego, który zdaniem mieszkańców wywiązywał się najlepiej ze swoich obowiązków.

Coś złego dzieje się na osiedlu i chcemy to koniecznie zgłosić. Możemy skontaktować się w tej sprawie z policjantem pierwszego kontaktu. Jest okazja, aby wybrać tego dzielnicowego, który zdaniem mieszkańców wywiązywał się najlepiej ze swoich obowiązków.

Trwa konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2018”. Kim jest dzielnicowy, na czym polega jego rola? 

– Dzielnicowi to funkcjonariusze Policji – „policjanci pierwszego kontaktu” – przypomina Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Dzielnicowy bardzo często pierwszy dowiaduje się o problemach trapiących mieszkańców danej dzielnicy. Podstawowym zadaniem dzielnicowego jest podejmowanie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie służbowym. Ma również służyć radą i nieść pomoc w rozwiązywaniu drobniejszych spraw, które nie zawsze muszą mieć swój finał w sądzie. W przypadku poważnych spraw, dzielnicowy może też skierować zainteresowanych do odpowiedniej komórki policji czy też instytucji, która pomoże dany problem rozwiązać.

Ważne, aby każdy wiedział jak się ze swoim dzielnicowym szybko i łatwo skontaktować, znał do niego bezpośredni numer telefonu. Jednym ze sposobów może być informacja zamieszczona na stronie Komendy Miejskiej Policji w Płocku, korzystając z zakładki "TWÓJ DZIELNICOWY".

Ogłoszony konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego 2018 roku ma wyłonić najlepszych i najbardziej aktywnych policjantów w podejmowanych działaniach w zakresie poprawy bezpieczeństwa w swoim rejonie służbowym. Głosujemy korzystając z ankiety dostępnej przy specjalnych urnach w Komisariacie Policji w Płocku (osiedle Podolszyce), Komisariacie Policji w Gąbinie oraz we wszystkich dziesięciu posterunkach Policji.  Urny oraz ankiety będą również ustawione w Urzędzie Miasta Płocka, w Starostwie Powiatowym oraz w siedzibach urzędów gminnych i miejsko – gminnych na terenie powiatu płockiego. Głosowanie, w którym może wziąć udział każdy mieszkaniec miasta i powiatu płockiego, potrwa do 31 stycznia. Warunkiem oddania ważnego głosu w konkursie jest wypełnienie całej ankiety oraz wrzucenie jej do specjalnej urny.

W plebiscycie zostanie wyłonionych trzech najpopularniejszych dzielnicowych na terenie Płocka i trzech na terenie powiatu płockiego. Ogłoszenie wyników nastąpi w lutym. Aby było łatwiej, sylwetki płockich dzielnicowych znajdziemy na stronie: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wpl/twoj-dzielnicowy/dzielnicowi-w-plocku, natomiast sylwetki dzielnicowych z powiatu płockiego znajdują się na stronie: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wpl/twoj-dzielnicowy/dzielnicowi-w-powiecie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE