Reklama

Policjanci apelują o ostrożność podczas zakupów. Uważajcie też na dzieci

Opublikowano:
Autor:

Policjanci apelują o ostrożność podczas zakupów. Uważajcie też na dzieci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Apel funkcjonariuszy wynika z przedświątecznego okresu i gorączki zakupowej. Robimy ostatnie sprawunki do kuchni, dokupujemy prezenty i ozdoby, łatwo wówczas o chwilę nieuwagi, z której skwapliwie mogą skorzystać złodzieje. W ścisku łatwej też stracić z oczu dziecko.

Apel funkcjonariuszy wynika z przedświątecznego okresu i gorączki zakupowej. Robimy ostatnie sprawunki do kuchni, dokupujemy prezenty i ozdoby, łatwo wówczas o chwilę nieuwagi, z której skwapliwie mogą skorzystać złodzieje. W ścisku łatwej też stracić z oczu dziecko.

Płoccy policjanci radzą, aby wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi, czyli w centrach handlowych, na targach i w środkach komunikacji publicznej, zachować szczególną ostrożność. W takich właśnie miejscach zdarza się najwięcej kradzieży.

- Kieszonkowcy najczęściej wykorzystują tłok i nasze rozkojarzenie. Robiąc zakupy pamiętajmy, aby nie przechowywać dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki. Zwracajmy uwagę także na torebki, plecaki oraz podręczne torby z zakupami, nie pozostawiając ich bez opieki i nadzoru - mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Bardzo ważne, jeżeli na zakupy zabieramy ze sobą dzieci, pilnujmy ich, aby się nie zgubiły. Jeżeli już do tego dojdzie szybko poprośmy o pomoc pracowników obiektu w którym jesteśmy. Warto wcześniej nauczyć dzieci, aby w przypadku oddalenia się od rodziców lub opiekunów zawsze wróciły do miejsca, gdzie ich widziały ostatni raz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE