Reklama

Policja zawiesza nabór. Prosi o kontakt telefoniczny

Opublikowano:
Autor:

Policja zawiesza nabór. Prosi o kontakt telefoniczny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z zagrożeniem koronawirusem, policja zaleca ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach. O zdarzeniach można powiadomić telefonicznie, w przypadku zgłoszeń alarmowych numery to 112 i 997.

W związku z zagrożeniem koronawirusem, policja zaleca ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach. O zdarzeniach można powiadomić telefonicznie, w przypadku zgłoszeń alarmowych numery to 112 i 997. 

Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (oczywiście nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda".

- Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami - podkreślają funkcjonariusze.

Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia policja odpowie na nie. W niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej - przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci.

Policja z Płocka apeluje, że jeśli ktoś musi zgłosić się osobiście, to niech to zrobi w pojedynkę, bez osónb towarzyszących, niezwiązanych z zawiadomieniem.

Co ważne, Komendant Główny Policji zawiesił do odwołania prowadzenie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w policji.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE