Reklama

Policja wzięła pod lupę kierowców Komunikacji Miejskiej. Jakie są wyniki kontroli?

Opublikowano:
Autor:

Policja wzięła pod lupę kierowców Komunikacji Miejskiej. Jakie są wyniki kontroli?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wczoraj trwają wzmożone kontrole kierowców Komunikacji Miejskiej. Sprawdzana jest trzeźwość kierowców oraz ich stan psychofizyczny. Jak wypadły kontrole? Czy pasażerowie, mogą czuć się bezpiecznie?

Od wczoraj trwają wzmożone kontrole kierowców Komunikacji Miejskiej. Sprawdzana jest trzeźwość kierowców oraz ich stan psychofizyczny. Jak wypadły kontrole? Czy pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie?

Policjanci z płockiej drogówki od środy 8 lipca wzięli pod lupę kierowców Komunikacji Miejskiej. Niewątpliwie jest to efekt ostatnich wydarzeń w Warszawie. Chodzi m.in. o wypadek autobusu, w którym zginęła jedna osoba, a także przypadek 25-letniego kierowcy, który staranował stojące na poboczu auta. Jak podała dziś "Rzeczpospolita", mężczyzna był pod wpływem mefedronu.

Funkcjonariusze sprawdzają m.in. dokumenty uprawniające do wykonywania zawodu, stan trzeźwości kierowców, a także spisują stan liczników w autobusach. Czynności były prowadzone na pętlach na Podolszycach i Winiarach tak, aby były jak najmniej uciążliwe dla pasażerów.

Wzmożone kontrole mają być prowadzone również w kolejnych dniach. 

- Takie kontrole przeprowadzane są codziennie, jednak od wczoraj te działania zintensyfikowaliśmy. Na pewno nie jest to jednorazowa akcja z naszej strony. Działania zostały wzmożone, aby w jednym czasie móc skontrolować większą liczbę kierowców - mówi mł. asp. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Z przeprowadzonych do tej pory kontroli wynika, że kierowcy są odpowiednio przygotowani do pracy, a badania alkomatem nie wykazały jakichkolwiek nieprawidłowości.

- Wczoraj, zostało przeprowadzonych około 30 kontroli. Wszystkie wypadły prawidłowo -mówi Kinga Wochowska, rzecznik prasowy KM w Płocku. 

Pasażerowie powinni pamiętać, że w przypadku dziwnego zachowania kierowcy, bądź podejrzenia, że znajduje się on pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, należy natychmiast powiadomić policję. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE