Reklama

Policja w internecie. Teraz możemy pisać

Opublikowano:
Autor:

Policja w internecie. Teraz możemy pisać - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja uruchomiła nową stronę internetową, aby było łatwiej zdiagnozować zagrożenia, z jakimi borykają się mieszkańcy poszczególnych osiedli. Zamiast zadzwonić, teraz możemy opisać i wskazać odpowiednie miejsce na elektronicznej mapie.

Policja uruchomiła nową stronę internetową, aby było łatwiej zdiagnozować zagrożenia, z jakimi borykają się mieszkańcy poszczególnych osiedli. Zamiast zadzwonić, teraz możemy opisać i wskazać odpowiednie miejsce na elektronicznej mapie.

- E-policjant jest elektronicznym łącznikiem między płockimi policjantami i mieszkańcami Płocka oraz powiatu płockiego – wyjaśnia rzecznik policyjny, Krzysztof Piasek. W rzeczywistości to strona internetowa z mapą miasta i podziałem na poszczególne osiedla i ulice, co pozwoli mieszkańcom precyzyjnie wskazać w formularzu, w którym miejscu, jak często i jaki rodzaj zagrożenia zauważyli, a mogło ewentualnie umknąć uwadze patrolu. Pozyskane w ten sposób informacje (z zachowaniem anonimowości) zamierzają zbierać i w oparciu o nie ustalać odpowiednie plany działań podczas służby.

Jak zastrzega Krzysztof Piasek, w ten sposób nie zawiadamiamy, że doszło do przestępstwa wymagającego znacznie szybszej reakcji ze strony policjantów. W takich przypadkach wszystko zostaje po staremu, czyli wybieramy numer alarmowy 112 bądź 997, ewentualnie zjawiamy się osobiście na komisariacie przy Kilińskiego.

Nowa strona to raczej możliwość zgłaszania naszych sugestii i problemów wymagających rozwiązania, aby poprawić bezpieczeństwo w mieście. – Chcemy, aby funkcjonariusze pojawiali się miejscach, gdzie zdaniem mieszkańców jest to najbardziej potrzebne – podsumowuje sprawę Krzysztof Piasek. Nawet jeśli sprawa nie będzie dotyczyła bezpośrednio policji, funkcjonariusze zapewniają, że przekażą ją odpowiednim służbom.

E-policjanta znajdziemy tutaj:

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE