Reklama

Policja rozbiła grupę przestępców. Szajka działała na dużym terenie

Opublikowano:
Autor:

Policja rozbiła grupę przestępców. Szajka działała na dużym terenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjantom z Płocka i Radomia udało się rozbić grupę przestępców. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o kradzieże samochodów marki Toyota i Honda z terenu województw mazowieckiego i lubelskiego.

Policjantom z Płocka i Radomia udało się rozbić grupę przestępców. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o kradzieże samochodów marki Toyota i Honda z terenu województw mazowieckiego i lubelskiego.

W ostatnich miesiącach pisaliśmy o kradzieżach toyot i hond na terenie Płocka. Na  przełomie sierpnia i września z niestrzeżonego parkingu zniknęły toyota avensis i honda civic.  Niedawno złodzieje próbowali również ukraść kolejną hondę civic, ale z jakichś przyczyn skończyło się na uszkodzonej stacyjce. Okazuje się, że wszystkie te zdarzenia można ze sobą łączyć.

Jak dziś poinformowały służby prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Radoniu, w ocenie zajmujących się tą sprawą policjantów z Płocka i Radomia, za kradzieżami hond i toyot na Mazowszu i w Lubelskiem stoi jedna grupa przestępców.

Kilka dni temu  w związku z tą sprawą zatrzymano trzech mężczyzn. - Wpadli oni w ręce policji tuż po tym, jak ukradli kolejną toyotę avensis, tym razem na terenie województwa lubelskiego - poinformowała radomska policja. -  Auto zostało odzyskane, a zatrzymani po wykonaniu czynności procesowych w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku trafili na trzy miesiące do aresztu.

Podejrzani to mieszkańcy powiatu wołomińskiego w wieku 25, 29 i 35 lat. W przeszłości byli już karani za podobne przestępstwa, a teraz odpowiadają w warunkach recydywy. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje do 10 lat więzienia.

Podejrzanych zatrzymano w ramach ogólnoeuropejskiej akcji pod kryptonimem CARS. Jej celem było zwalczanie transgranicznej zorganizowanej przestępczości samochodowej. Komenda Główna Policji informuje, że polskim policjantom i funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć kilkanaście aut, motocykle, maszyny budowlane oraz setki części samochodowych. Zatrzymanych zostało kilkanaście osób. Wiele spraw ma charakter rozwojowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE