Reklama

Policja przechwyciła nielegalny towar warty 50 tysięcy złotych

Opublikowano:
Autor:

Policja przechwyciła nielegalny towar warty 50 tysięcy złotych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W samochodzie zatrzymanego mężczyzny znaleziono 3,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, które były warte 50 tys. zł. Towar skonfiskowała policja.

W samochodzie zatrzymanego mężczyzny znaleziono 3,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, które były warte 50 tys. zł. Towar skonfiskowała policja.

Policyjny rzecznik Krzysztof Piasek informuje o zatrzymaniu 37-letniego mężczyzny, który przewoził w samochodzie papierosy bez akcyzy. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w płockiej komendzie ustalili, że towar miał trafić na płockie targowisko. Do zatrzymania doszło na ulicy na jednym z płockich osiedli.

- Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna przewozi ponad 3,5 tys. paczek papierosów oraz posiada przy sobie gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych i euro – mówi rzecznik. - Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, natomiast papierosy zostały zabezpieczone w komendzie policji celem przekazania ich do Urzędu Celnego w Płocku. Gotówka, którą zatrzymany posiadał przy sobie, również została zabezpieczona przez policjantów z uwagi na podejrzenie, że pochodzi ona z przestępczego procederu. Szacunkowa wartość handlowa zabezpieczonych papierosów to blisko 50 tys. zł, natomiast wartość uszczuplenia finansowego na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków sięga kwoty niemal 80 tys. zł.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności..

Fot. KMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE