Reklama

Policja ostrzega: Rondo pod obstrzałem kamer. Mogą posypać się mandaty

Opublikowano:
Autor:

Policja ostrzega: Rondo pod obstrzałem kamer. Mogą posypać się mandaty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci własne poinformowali, że zwrócili się do municypalnych o obserwację i rejestrację za pomocą kamer monitoringu miejskiego najbardziej niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie ronda Wojska Polskiego, co ma związek ze "znacznym wzrostem liczby zdarzeń drogowych w rejonie ronda i nagminnym łamaniem przepisów ruchu drogowego przez kierowców".

Policjanci własne poinformowali, że zwrócili się do municypalnych o obserwację i rejestrację za pomocą kamer monitoringu miejskiego najbardziej niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie ronda Wojska Polskiego, co ma związek ze "znacznym wzrostem liczby zdarzeń drogowych w rejonie ronda i nagminnym łamaniem przepisów ruchu drogowego przez kierowców".

Rondo Wojska Polskiego wielu płocczan nazywa po prostu rondem "dzwon". Paradoksalnie nazwa może być nawet bardziej kojarzona z konkretnym miejscem w Płocku niż ta właściwa. Ktoś nawet dla żartu zmienił jego nazwę na jednej z dostępnych map w wyszukiwarce Google.

Obecnie policjanci sami przyznali, że kierowcy łamią tam przepisy ruchu drogowego, a liczba zdarzeń drogowych w tym roku istotnie wzrosła.

– Liczba ujawnionych wykroczeń jest ogromna i niesie za sobą poważne zagrożenia, dlatego policjanci apelują do kierowców o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i kulturę jazdy.

W rejonie ronda od stycznia do 31 sierpnia 2018 roku doszło do 22 zdarzeń, w analogicznym okresie w tym roku "liczba ta jest ponad dwukrotnie większa". – Sytuacja ta spowodowana jest łamaniem obowiązujących przepisów przez kierowców, jak i wzmożonym ruchem pojazdów w tym rejonie. Jednak fakt dużego natężenia ruchu nie może być usprawiedliwieniem dla lekceważenia przepisów ruchu drogowego – podkreślają w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. – Bardzo często kierowcy wykazują się całkowitym brakiem zdrowego rozsądku powodując poważne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dlatego, aby zminimalizować liczbę wykroczeń oraz wpłynąć na zachowania kierowców, tym samym zwiększyć bezpieczeństwo, płocka Policja zwróciła się do Straży Miejskiej w Płocku o rejestrację za pomocą kamer monitoringu miejskiego najbardziej niebezpiecznych wykroczeń popełnianych na rondzie Wojska Polskiego.

Jakie jest najczęstsze wykroczenie popełniane przez kierowców w rejonie ronda? To m.in. niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. – Kierowcy bardzo często wjeżdżają na skrzyżowanie na czerwonym świetle. To poważne wykroczenie, którego konsekwencje mogą być tragiczne w skutkach. Takich wykroczeń od 24 lipca do dnia 13 sierpnia br. obsługa kamer monitoringu miejskiego zarejestrowała ponad 200. Przekazany materiał wideo jest analizowany przez policjantów, którzy dalej prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie, za które, zgodnie z taryfikatorem, przewidziana jest kara grzywny w wysokości od 300 – 500 zł oraz 6 pkt karnych wpisanych do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Liczba popełnianych wykroczeń na rondzie Wojska Polskiego w Płocku jest niepokojąca, ponieważ niesie za sobą poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa. Dlatego policjanci apelują do kierowców o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, jazdę zgodnie z kierunkami nadawanymi znakami oraz o wzajemny szacunek na drodze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE