Reklama

Policja ostrzega. Oszuści opanowali nową metodę wyłudzania pieniędzy

Opublikowano:
Autor:

Policja ostrzega. Oszuści opanowali nową metodę wyłudzania pieniędzy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy opanowali sposób wyłudzania pieniędzy metodą „na BLIK-a”. - Do Komendy Miejskiej Policji w Płocku wpłynęło już kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących oszustw za pomocą właśnie tej metody - mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy opanowali sposób wyłudzania pieniędzy metodą „na BLIK-a”. - Do Komendy Miejskiej Policji w Płocku wpłynęło już kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących oszustw za pomocą właśnie tej metody - mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Oszustwo „na BLIK-a” staje się coraz bardziej popularną i praktykowaną metodą wśród oszustów. Przestrzegają przed tym płoccy policjanci:

- Oszuści pokonując zabezpieczenia uzyskują dostęp do aplikacji Messenger, następnie za jej pośrednictwem wysyłają do znajomych danej osoby wiadomości z prośbą o wygenerowanie i podanie im kodu BLIK. Najczęściej tłumaczą to pilną potrzebą zrealizowania przelewu bądź uiszczenia jakiejś opłaty i chwilowym brakiem dostępu do środków zgromadzonych na swoim koncie - wyjaśnia rzeczniczka prasowa z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju wiadomości to próba oszustwa i absolutnie nie należy przekazywać kodów. Nawet jeśli osoba, która do nas napisze, jest nam znana i bliska. - Trzeba mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto naszego znajomego i wykorzystując znajomość chce nas oszukać i okraść. Warto wiedzieć, że w przypadku przekazania kodu BLIK, jeśli w ustawieniach aplikacji bankowej nie zostało zaznaczone, że operacja wymaga zatwierdzenia przez właściciela konta, osoba, która go otrzyma, może praktycznie z każdego bankomatu wypłacić pieniądze bez użycia karty - dodaje policjantka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE