Reklama

Policja ostrzega kierowców: Żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych

Opublikowano:
Autor:

Policja ostrzega kierowców: Żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Policjanci płockiej drogówki nie odpuszczą tym kierowcom, którzy poprzez lekceważenie przepisów ruchu drogowego stwarzają poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. W weekend aż trzech kierowców straciło prawo jazdy za ponad dwukrotne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Stop piratom drogowym. - Policjanci płockiej drogówki nie odpuszczą tym kierowcom, którzy poprzez lekceważenie przepisów ruchu drogowego stwarzają poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. W weekend aż trzech kierowców straciło prawo jazdy za ponad dwukrotne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Kontrole prędkości pojazdów poruszających się po drogach czy to w Płocku, czy na terenie powiatu płockiego, odbywają się każdego dnia.

- To właśnie nadmierna prędkość od lat stanowi najczęstszą przyczynę powstawania zdarzeń drogowych, dlatego policjanci płockiej drogówki nie stosują żadnej taryfy ulgowej wobec kierowców przekraczających prędkość. Podczas minionego weekendu mundurowi wyeliminowali z ruchu trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad dwukrotnie wyższą niż pozwalają na to przepisy - mówi oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

W piątkowy wieczór do kontroli zatrzymano 37-latka, który w obszarze zabudowanym w miejscowości Radzanowo pędził hondą z prędkością 120 km/h. Z kolei w sobotę po godz. 20.00 w Płocku zatrzymano następnego pirata drogowego. - Aleją Piłsudskiego pędził swoim autem z prędkością blisko 110 km/h. Brawurową jazdą popisał się trzeci z kierowców zatrzymany w niedzielę również na alei Piłsudskiego. Za jazdę z prędkością 127 km/h,  22-latek stracił, podobnie jak jego poprzednicy, prawo jazdy na okres co najmniej 3-miesięcy - dopowiada mł. asp. Marta Lewandowska.

Stąd apel do kierowców, aby zastanowili się, czy warto dla zaoszczędzenia kilku minut pędzić ryzykując własne życie i innych. - Zatrzymane prawo jazdy, mandat to tylko jedne z najmniej dotkliwych kar! Kierowco zastanów się zanim twój błąd przełoży się na życie innych osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE