Reklama

Reklama

Sanepid i policja w płockiej siłowni. Czy będą kary dla ćwiczących?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Sanepid i policja w płockiej siłowni. Czy będą kary dla ćwiczących? - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inspektorzy płockiego sanepidu i funkcjonariusze policji przeprowadzili kontrolę siłowni działającej na terenie miasta. Sprawdzano, czy w obiekcie stosują się do panujących obostrzeń. Efekt? Wykryto liczne nieprawidłowości.

Reklama

Niezapowiedziana kontrola została przeprowadzona wczoraj, kilkanaście minut po godzinie 12:00. Płocki sanepid, w asyście policji, wszedł do jednej z siłowni na osiedlu Podolszyce – a konkretniej do Just Gym. 

Funkcjonariusze sprawdzali czy lokal działa zgodnie z rozporządzeniem. To właśnie na jego mocy od 2 kwietnia z siłowni, basenów i klubów fitness mogą korzystać zawodowi sportowy, którzy należą do związków olimpijskich i paraolimpijskich. 

- Przeprowadziliśmy kontrolę siłowni jednej z sieci, która działa w Płocku – potwierdził Romuald Ostrowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku. – Znajdowało się w niej 30 osób, którzy nie mieli niezbędnych dokumentów. Przypominam, że siłownie mogą być czynne wyłącznie dla zawodowych sportowców, na przykład olimpijczyków – dodał po chwili.

Jak zdradził w rozmowie z nami dyrektor płockiego sanepidu, na miejscu wykryto co najmniej kilka nieprawidłowości.

- Nie potrafiono udokumentować tego, kto jest w środku lokalu – wyjaśniał Ostrowski. - Tłumaczono, że użytkownicy wchodzą do niej korzystając z kart i czytników. W związku z tym zamknęliśmy siłownię – stwierdził.

W płockiej komendzie usłyszeliśmy, że to już kolejna kontrola tej konkretnej siłowni. Wcześniejsze odbywały się m.in. na wniosek mieszkańców, którzy donosili o tym, że lokal funkcjonuje pomimo obostrzeń sanitarnych.

- Mieszkańcy zgłaszali nam, że obiekt jest otwarty, że przychodzą do niego klienci i korzystają z urządzeń pomimo obostrzeń – powiedziała Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Wczoraj sanepid, w asyście funkcjonariuszy, przeprowadzili kontrolę – dopowiedziała.

Jak podała Lewandowska, podczas wczorajszej interwencji przygotowano dokumentację do czynności wyjaśniających. Dalsze decyzje podejmie sąd.

- Zadecyduje on o dalszych konsekwencjach prawnych - także wobec blisko 30 klientów siłowni – powiedziła oficer prasowa płockiej policji. – Ważny jest również fakt, że żaden z nich nie okazał policjantom dokumentu, który potwierdziłby fakt ich przynależności do jakiegokolwiek związku sportowego – zdradziła w rozmowie z nami.

Tymczasem w sanepidzie już teraz zapowiadają, że będą prowadzone dalsze kontrole.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy