Reklama

Pokonają 1 500 kilometrów, aby dowieźć rodakom prezenty [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Pokonają 1 500 kilometrów, aby dowieźć rodakom prezenty [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wolontariusze wyruszyli z podarkami dla rodaków w Mołdawii. Paczek było tyle, że zajęły niemal każdą wolną przestrzeń w autokarze, luki bagażowe, wszystkie górne schowki i całą łazienkę.

Wolontariusze wyruszyli z podarkami dla rodaków w Mołdawii. Paczek było tyle, że zajęły niemal każdą wolną przestrzeń w autokarze, luki bagażowe, wszystkie górne schowki i całą łazienkę.

We wtorek do autobusu zapakowano 200 paczek dla rodzin z artykułami spożywczymi. Wolontariusze dowiozą rodakom z naszego miasta partnerskiego Bielce oraz ze wsi Styrcza, nazywanej Małą Warszawą, paczki, w których obdarowani znajdą cukier, olej, dżemy, konserwy, ryż, kaszę, przyprawy, artykuły higieniczne – szczoteczki i pasty do zębów, środki czystości, jedzenie dla najmłodszych dzieci. W kolejnych 160 paczkach umieszczono słodycze i dziecięce zabawki.

Do Mołdawii wyruszyło 41 osób. Są wśród nich wolontariusze z Fundacji Rozwoju Mikrospołeczności „Per Aspera Ad Astra”, która organizuje akcję, członkowie Płockiego Wolontariatu, przedstawiciele płockich podstawówek - nr 12 i 15, Zespołu Szkół nr 3 i Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej, a także wszystkich szkół z gminy Szczawin Kościelny. Przed wyjazdem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 odwiedził prezydent, przynosząc im prowiant na drogę. 

Po drodze do Bielc wolontariusze odwiedzą również Dom Polski w Suczawie w Rumunii oraz słowackie Koszyce. W przygotowanie „Paki dla Rodaka” włączyły się szkoły, parafie, firmy, sklepy i indywidualni sponsorzy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE