Reklama

POKiS podsumowuje Jarmark Tumski: Oceniony na czwórkę z plusem

Opublikowano:
Autor:

POKiS podsumowuje Jarmark Tumski: Oceniony na czwórkę z plusem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przysłał oficjalne podsumowanie IX Jarmarku Tumskiego. Zdaniem organizatorów kramy ustawione od Nowego Rynku aż po Stary Rynek przez trzy dni odwiedziło 30 tys. osób.

W środę Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przysłał oficjalne podsumowanie IX Jarmarku Tumskiego. Zdaniem organizatorów kramy ustawione od Nowego Rynku aż po Stary Rynek przez trzy dni odwiedziło 30 tys. osób.

POKiS w środę dokonał oficjalnego podsumowania imprezy. W tym roku do biura Jarmarku Tumskiego wpłynęło ponad 500 kart zgłoszeniowych od wystawców z całej Polski. W ramach strefy kolekcjonerskiej wystawiło swoje stoiska 74 kolekcjonerów posiadających legitymację członkowską stowarzyszenia kolekcjonerskiego. Przypominają także podział na poszczególne strefy: handlową z regionalnymi wyrobami spożywczymi, strefę sztuki z pracami lokalnych artystów i wystawą prezentującą fotografie Elżbiety Dzikowskiej, militarną na placu Narutowicza z pokazami i prezentacją sprzętu militarnego, a także zabytkowych motocykli, jak również strefą dziecięcą na Starym Rynku z ustawionymi dmuchanymi zjeżdżalniami, eurobangee, pokazami robotyki z Lego, spektaklami. Wskazano na wystawy przy pomniku Krzywoustego i w Muzeum Mazowieckim, pamiątkową monetę (20 zł za sztukę), koncerty, w tym na Międzynarodowy Festiwal Romów „Romani Rat”.

W sobotę i w niedzielę niektórych mieszkańców mogły wystraszyć strzały, ulicami Płocka przejeżdżała parada pojazdów militarnych. Te militarne i opancerzone pojazdy ustawiono na plaży nad Wisłą w ramach zlotu „Stalowe Tumy”. - Można było wziąć udział w pokazach statycznych i dynamicznych około sześćdziesięciu pojazdów militarnych i opancerzonych, w tym pojazdów desantowych, gąsienicowych, pojazdów z czasów wojny wietnamskiej czy czołgu T55 – punktują organizatorzy w przysłanym podsumowaniu. - Chętni skorzystali z przejażdżek wybranymi pojazdami, ze specjalnie przygotowanej strzelnicy ASG albo skosztowali wojskowej grochówki.

W tym roku ukazały się dwa numery „Kuriera Tumskiego”, czyli „gazety gromadzącej informacje dotyczące Jarmarku oraz ciekawostki związane z Płockiem”. Wciąż są dostępne w formacie PDF na stronie www.jarmarktumski.plock.eu, jest także wzmianka, iż oba numery „rozeszły się w błyskawicznym tempie”. - Dziewiąta edycja Jarmarku Tumskiego spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony środowiska kolekcjonerskiego – zapewniają w POKiS-ie. - Do organizatorów wciąż wpływają podziękowania m.in. od bydgoskiego Klubu Kolekcjonera, którego reprezentanci piszą o „wyjątkowej, ciepłej i sympatycznej atmosferze” Jarmarku. Kolekcjonerzy oraz wystawcy za pośrednictwem ankiet ocenili imprezę na czwórkę z plusem.

W ankiecie proszono m. in. o wpisanie branży, wskazanie mocnych i słabych stron imprezy, ocenę możliwości promocji swojej działalności poprzez Jarmark Tumski, pytano również o chęć uczestnictwa w wydarzeniu w 2018 roku.  

Komentarzy na temat tegorocznego Jarmarku Tumskiego nie brakuje. Nie są tak pozytywne, jak oficjalna wersja przysłana z POKiS-u.

[ZT]15607[/ZT]

Zapraszamy do naszej galerii ze zdjęciami z Jarmarku Tumskiego:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE