Reklama

Pokazali nową halę produkcyjną [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Pokazali nową halę produkcyjną [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa hala produkcyjna w płockiej fabryce CNH powstała w bardzo krótkim czasie. W czwartek oficjalnie uruchomiono linię produkcyjną nowoczesnych kombajnów CX5 i CX6. które są stawiane za przykład do naśladowania pod względem komfortu, wszechstronności i łatwości przechodzenia pomiędzy różnymi rodzajami zbieranego zboża. Podczas uroczystości było nieco wspomnień, mnóstwo podziękowań, życzeń, w tym aby kolejne maszyny "okazały się hitem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie".

Nowa hala produkcyjna w płockiej fabryce CNH Industrial Polska powstała w bardzo krótkim czasie. W czwartek oficjalnie uruchomiono linię produkcyjną nowoczesnych kombajnów CX5 i CX6. które są stawiane za przykład do naśladowania pod względem komfortu, wszechstronności i łatwości przechodzenia pomiędzy różnymi rodzajami zbieranego zboża. Podczas uroczystości było nieco wspomnień, mnóstwo podziękowań, życzeń, w tym aby kolejne maszyny "okazały się hitem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie".

Marka New Holland na stałe zagościła w Polsce. Przez płocczan może być kojarzona od ponad 20 lat. to nie przypadek, że trafili do Płocka, gdzie przez lata funkcjonowała Fabryka Maszyn Żniwnych, następnie spółka Bizon. Spółka zmieniła właściciela, z kolei fabryka - już pod nazwą New Holland Bizon, później CNH Polska, następnie CNH Industrial Polska - musiała przejść stopniową modernizację m.in. pod kątem produkcji kombajnów serii TC.

W czwartek, podczas uroczystości z okazji uruchomienia linii produkcyjnej nowoczesnych kombajnów zbożowych, prezydent Płocka podkreślał, że rozwój miasta jest powiązany z rozwojem firm, które tu rozwijają swoją działalność, budują nową halę, gwarantują nowe miejsca pracy i wpłacają podatki do miejskiej kasy:

- Z jednej strony to 20 lat dynamicznego rozwoju firmy, z drugiej strony najnowszy efekt tego rozwoju, czyli nowa hala produkcyjna. Kiedy zostałem prezydentem rozmawialiśmy zaledwie o wynajęciu parkingu. W ciągu 10 lat okazało się, że powstała fantastyczna, nowa hala, w której będą produkowane nowoczesne prasy i kombajny. Życzę realizacji śmiałych planów i zamierzeń.

Firma przez ostatnie lata zainwestowała w Płocku 25 mln dolarów. Prace związane z powstaniem nowej hali i linii produkcyjnej rozpoczęły się w listopadzie 2017 r. Teren o powierzchni 19,15 ha, a właściwie wydzielone grunty z lotniska, pozyskano od miasta Płocka w 2015 r. za 8,1 mln zł (9 mln 964 tys. brutto). Przejęcie terenu wiązało się z wypełnieniem określonych warunków. Zgodnie z wydaną dla tego terenu decyzją o warunkach zabudowy, na 19 ha mogli postawić halę produkcyjno-magazynowo-montażową i prowadzić wyłącznie działalność przemysłową. Firma ze swojej strony zadeklarowała zainwestować na tym obszarze od 16 do 20 mln dolarów. Jeśli zaś firma nie wypełniłaby zobowiązań, miasto zostawiło sobie dodatkową furtkę. Po upływie wyznaczonego czasu, czyli 4 lat, zastrzegło sobie możliwość odkupienia nieruchomości.

W fabryce CNH Industrial Polska w Płocku będą produkowane kombajny rolnicze New Holland serii TC, a także CX5 i CX6 (ich produkcję przeniesiono z Belgii do fabryki w Płocku), przy czym te dwa ostatnie w czterech modelach. Dalsze plany, jak informuj Polska Agencja Prasowa, obejmują modernizację malarni, gdzie malowane są elementy kombajnów CX 5 i CX 6 oraz TC, a także części innych maszyn, w tym do pras czy hederów. Koszt inwestycji wyniesie blisko 6 mln dolarów. W płockim zakładzie CNH Industrial Polska po modernizacji malarni funkcjonowała będzie nowoczesna linia proszkowa.

W czwartek przecięto wstęgę w nowej hali. W oficjalnym otwarciu brał udział ambasador Włoch w Polsce Aldo Amati, który przypomniał, że przez dwie dekady wyprodukowano już ponad 50 tys. kombajnów. Lista gości była spora, zjawili się: prezydent marki New Holland Agriculture Carlo Lambro, dyrektor marki New Holland Agriculture w Polsce Adam Sulak, dyrektor płockiej fabryki Giacomo Stella, pojawili się samorządowcy. Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego, Lech Dąbrowski wraz z wicestarostą Iwoną Sierocką wręczyli liderom marki medal "Zasłużony dla Powiatu Płockiego". Wśród gości byli m.in. parlamentarzyści: Waldemar Olejniczak i Elżbieta Gapińska. Posłanka dziękowała za kontynuowanie ponad stuletniej tradycji produkcji kombajnów zbożowych w Płocku.

- Pokazujecie, że Płock jest dobrym miejscem dla inwestycji. Liczę na to, że firma będzie produkowała coraz lepsze maszyny, które okażą się hitem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE