Reklama

Pokażą Płock... w ciągu jednej sekundy

Opublikowano:
Autor:

Pokażą Płock... w ciągu jednej sekundy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko jedna sekunda - ten sam dzień. Różne punkty miasta i ta sama godzina naciśnięcia spustu migawki. Płocka Grupa Fotograficzna wpadła na dość nietypowy pomysł, w jaki sposób przedstawić codzienne życie naszego miasta.

Tylko jedna sekunda - ten sam dzień. Różne punkty miasta i ta sama godzina naciśnięcia spustu migawki. Płocka Grupa Fotograficzna wpadła na dość nietypowy pomysł, w jaki sposób przedstawić codzienne życie naszego miasta.

„Jedną sekundę z życia miasta” - tak nazywa się  autorski projekt PGF, który włączono w obchody "Roku Wolności". Zdjęcia wykonane w różnych punktach miasta w jednej sekundzie stworzą nietypowy obraz miasta.

Wybór lokalizacji wcale nie musi być oczywisty. Niech to będzie ulubione miejsce spaceru czy pogaduszek. Punkt, w którym jest tłoczno albo fragment, który z sobie tylko wiadomego powodu wydaje się istotny. Wybór może być czysto subiektywny. Oczywiście trzeba też bezwzględnie uwiecznić wszystkie te lokalizacje, bez których Płock nie byłby tym samym miastem, które wszyscy znamy, czyli katedra, stary most, budynek ratusza, wieża zegarowa, ulica Grodzka, teatr czy amfiteatr. Dlatego w każdym z tych charakterystycznych miejscówek w najbliższy piątek pojawi się o godzinie 18.00 człowiek z aparatem, aby wyeksponować tylko jedną ulotną sekundę.

Krótki moment i jedno ujęcie wystarczy. Jest to jednak dopiero pierwsza część większego projektu, stąd obecność wszystkich tych punktów, które zwykle bywają umieszczane w przewodnikach. Tym razem prace nie powędrują na ściany zawieszone w antyramach. Nie zostaną zamknięte w komputerowym folderze, nie zawędrują także do szuflady. Dzięki obecności części stałej staną się ekspozycją w ramach obchodów Roku Wolności w Płocku. Będzie to część niezbędna, którą trzeba jeszcze dodatkowo wzbogacić o miejsca, które wydają się dobre. Bo nie ma tu ani lepszych ani gorszych. Wszystkie z jakiegoś powodu zasługują na uwiecznienie na kliszy aparatu, jako składowe większego portretu miasta.

Na razie do propozycji dołączył pomnik Broniewskiego i odrestaurowana Wieża Ciśnień. Dorzucono również koncepcję wykonania widoku na Orlen Arenę i Orlen z okna ósmego piętra wieżowca. Wygląda na to, że nie zabraknie pylonu nowego mostu, ul. Otolińskiej, skrzyżowania Miodową z Łukasiewicza i skwerku z pomnikiem Łukasiewicza. Także molo, które  wtopiło się w płocki krajobraz.

Płocka Grupa Fotograficzna na razie zbiera chętnych fotografów na piątkowy plener. Pozostaje otwarta na dalsze propozycje. Zgłoszenia można przysyłać na adres: marek.jeznach@pgfplock.pl.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE