Reklama

Pójdą na spacer, żeby pobić rekord świata

Opublikowano:
Autor:

Pójdą na spacer, żeby pobić rekord świata - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co Płock może mieć wspólnego z takimi miastami, jak Nowy York, Paryż, Dubaj, Moskwa, Bangkok albo Las Vegas? Otóż wszystkie biorą udział w jednym wydarzeniu, światowym spacerze fotograficznym. Jego uczestnicy spróbują wspólnie ustanowić rekord Guinessa.

Co Płock może mieć wspólnego z takimi miastami, jak Nowy York, Paryż, Dubaj, Moskwa, Bangkok albo Las Vegas? Otóż wszystkie biorą udział w jednym wydarzeniu, światowym spacerze fotograficznym. Jego uczestnicy spróbują wspólnie ustanowić rekord Guinessa.

W następny weekend Płock po raz trzeci weźmie udział w spacerze fotograficznym, który zapoczątkował amerykański fotograf Scott Kelby. Co niby w tym takiego niezwykłego? Na liście chętnych znalazło się już ponad tysiąc miast z całego globu, natomiast jego uczestnicy i zarazem miłośnicy fotografii, dla których aparat to czysta przyjemność, ale i niejednokrotnie narzędzie pracy, postarają się pobić rekord. Wiadomo, że będzie ich co najmniej kilka tysięcy. Już teraz swój udział zapowiedziało 16 tys. osób, a to nie koniec.

Już ustalono datę. W sobotę, 11 października tysiące ludzi z całego świata wyjdzie z domu z jakimkolwiek aparatem fotograficznym (może być nawet w telefonie komórkowym) i spotka się z innymi zapaleńcami, którzy kochają uwieczniać na kliszy czy raczej karcie jakieś ułamki codzienności. Wszyscy razem powędrują wyznaczonymi wcześniej ulicami miasta. W Płocku wyruszą o godzinie 15.00 spod Teatru Dramatycznego im. Szaniawskiego.

Po drodze wspólnie poszukają inspiracji do kolejnych zdjęć, zapoznają się, uwzajemnie dzielą sobie wskazówek. Nie trzeba od razu posiadać drogiej lustrzanki, można być totalnym amatorem. Wystarczy, aby wraz ze sprzętem, mieć w sobie pasję i jakiś koncept na to, co miałoby znaleźć się w kadrze. Cały spacer potrwa nie dłużej niż 2 godziny. Później wszyscy pójdą do jakiegoś miejsca, kawiarni, pubu, gdziekolwiek, aby rozsiąść się wygodnie, obejrzeć swoje dzieła i wymienić uwagami.

Do Worldwide Photo Walk pozostało jeszcze trochę czasu, ale warto wcześniej wpisać się na listę, choć i bez tego można śmiało wziąć udział w spacerze. Po prostu pierwsze 50 osób, które się na niej znajdą, weźmie udział w międzynarodowym konkursie na najlepsze zdjęcia, w którym do wygrania są m. in. aparaty fotograficzne, drukarki i tablety, rozmaite akcesoria, po jakie sięga każdy fotograf.

Aby zapisać się na listę, trzeba zajrzeć tu:  http://kelbyone.com/photowalk/walk/ploc ... kie-polska

Informacje na tamat spaceru znajdziecie także w naszym

Ruszyła także strona dedykowana wydarzeniu na .

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Zdjęcia z poprzednich dwóch edycji spaceru zobacz w naszej galerii: oraz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE