Reklama

Pojadą nim do Niemiec czy Francji. Szkoła dostała busa

Opublikowano:
Autor:

Pojadą nim do Niemiec czy Francji. Szkoła dostała busa  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości na konkursy gastronomiczne czy fryzjerskie pojadą w komfortowych warunkach. W ramach 8. edycji Budżetu Obywatelskiego szkoła otrzymała nowego, 9- osobowego busa.

Uczniowie Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości na konkursy gastronomiczne czy fryzjerskie pojadą w komfortowych warunkach. W ramach 8. edycji Budżetu Obywatelskiego szkoła otrzymała nowego, 9- osobowego busa. 

Jednym ze zwycięskich projektów ramach 8. edycji Budżetu Obywatelskiego był "Obywatelskie Płock". To bardzo szeroki projekt, w ramach którego:

  • powstanie boisko do teqballa przy Szkole Podstawowej nr 21, 
  • zakupiono 20 komputerów stacjonarnych dla Jagiellonki, 
  • powstała poradnia dla małżeństw przy stowarzyszeniu "Nie ma lekko", 
  • drugie piętro Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego przy Specjalnym Ośrodku Wychowawczym nr 2 zostanie dokończone i wyposażone,
  • Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości otrzyma busa. 

Ten ostatni punkt został właśnie zrealizowany. Kluczyki do Forda Transita zostały przekazane przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego na ręce dyrektora szkoły Henryka Cicheckiego.

- Dzięki zaangażowaniu szkoły, uczniów jak i  mieszkańców , szkoła będzie mogła korzystać z nowoczesnego środka transportu-mówił Andrzej Nowakowski. 

Jak tłumaczył dyrektor, auto bardzo się przyda placówce, która kształci przyszłych fryzjerów czy kucharzy. 

- Uczymy tego w pracowniach, a wiadomo, nie da się gotować bez produktów. Samochód przyda choćby do zakupu i zawiezienia materiałów, gdzie często charytatywnie świadczymy usługi - mówił Henryk Cichecki, dyrektor ZSUiP- Nasi uczniowie często jeżdżą na konkursy. Po całej Polsce, ostatnio byliśmy w Niemczech czy Francji. To coś, na co długo czekaliśmy. 

Nowy samochód jest tylko częścią większego projektu. W jego ramach zakupiono już 20 komputerów dla Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły, utworzono również poradnię dla małżeństw i rodziny, która działa z ramienia Stowarzyszenia "Nie ma lekko". Ponadto zaplanowano dokończenie budowy i wyposażenie drugiego piętra Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego oraz budowę boiska do teqballa na terenie szkoły podstawowej nr. 21. 

Warto przypomnieć, że jeszcze do 26 lipca można składać swoje propozycje projektów w ramach 9. Budżetu Obywatelskiego. Pula przewidziana w tym roku na realizacje pomysłów to 3 450 000 złotych na projekty osiedlowe i 2 200 00 złotych na projekty ogólnomiejskie. Projekty  można składać za pośrednictwem strony internetowej, wrzucając je do urny ustawionej przed wejściem do ratuszowego Biura Obsługi Klienta lub wysyłając pocztą na adres Urzędu Miasta Płocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE