Reklama

Pogotowie powodziowe również w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Pogotowie powodziowe również w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poziom Wisły w Płocku systematycznie się podnosi, dziś rzeka osiągnęła stan ostrzegawczy w Borowiczkach. Mimo prognozowanego spadku poziomu wody, również w Płocku ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.

Poziom Wisły w Płocku systematycznie się podnosi, dziś rzeka osiągnęła stan ostrzegawczy w Borowiczkach. Mimo prognozowanego spadku poziomu wody, również w Płocku ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.

Jak już pisaliśmy, w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, a w Kępie Polskiej nawet alarmowych w sobotę ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe dla siedmiu gmin powiatu płockiego (stan pogotowia obowiązuje w Słupnie, Bodzanowie, Wyszogrodzie, Gąbinie, Małej Wsi, Słubicach i Nowym Duninowie).

Wisła jest coraz wyższa również w Płocku -  jak dziś poinformowało biuro prasowe Ratusza,  stan wody systematycznie się podnosi i o godz. 11.00 wodowskaz w Borowiczkach wskazywał 248 cm (stan ostrzegawczy 248 cm). Do stanu ostrzegawczego sporo brakuje jeszcze przy Grabówce - 227 cm (stan ostrzegawczy 248 cm) i na wodowskazie PKN – 570 cm (stan ostrzegawczy 670 cm). Ponieważ poziom wody cały czas się podnosi, prezydent w południe ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. - Mieszkańców i pracodawców zobowiązuje się do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia ze stref bezpośredniego i potencjalnego zagrożenia powodzią, substancji zagrażających środowisku - przypomina Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego poprzez służby i inspekcje na bieżącego monitoruje stan wód (co 4 godziny) w Wyszogrodzie, Kępie Polskiej oraz Płocku na wodowskazach w Płocku. Hydrolodzy w oparciu o prognozy pogody przewidują spadek poziomu wody w najbliższych dniach.

Czytaj też: Wisła przekroczyła stan alarmowy o 30 cm  Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE