Reklama

Pogotowie dostało busa do przewozu zakażonych koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Pogotowie dostało busa do przewozu zakażonych koronawirusem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie wszyscy zakażeni koronawirusem wymagają specjalistycznej opieki. Pogotowie ratunkowe otrzymało specjalnego busa, który będzie służył do przewozu takich osób.

Nie wszyscy zakażeni koronawirusem wymagają specjalistycznej opieki. Pogotowie ratunkowe otrzymało specjalnego busa, który będzie służył do przewozu takich osób. 

Samorząd województwa, dzięki środkom z Unii Europejskiej, sfinansuje zakup 5 takich busów. Jeden z nich trafił dziś do stacji pogotowia ratunkowego w Płocku. Pojazd wyposażony jest w osłonę kierowcy oddzielającą przedział pasażerski oraz w łatwo zmywalną tapicerkę. 

- Codziennie ratownicy medyczni wyjeżdżają do kilkudziesięciu, a w niektórych miastach nawet i kilkuset zgłoszeń. Przewożą osoby zakażone i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem do szpitali w celu wykonania odpowiednich testów i otrzymania wsparcia medycznego. Nie każdy przypadek wymaga jednak transportu ambulansem z pełną asystą ratowników medycznych. Stąd decyzja o zakupie busów do przewozów osób zakażonych niewymagających wsparcia medycznego. To w znaczny sposób usprawni pracę stacji pogotowia, a pacjenci będą mogli szybciej zostać poddani testom i otrzymać fachową pomoc - podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. 

- Ten samochód to bardzo cenne wsparcie dla pogotowia. Usprawni pracę naszych zespołów ratowniczych. Będziemy mogli jeszcze sprawniej pomagać chorym, szczególnie tym z podejrzeniem Covid-19 - mówi Lucyna Kęsicka, dyrektor stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego w Płocku. 

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE