Reklama

Pogłębiarki powrócą na Wisłę

Opublikowano:
Autor:

Pogłębiarki powrócą na Wisłę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce na Wisłę wrócą pogłębiarki. W RZGW czekają na oferentów, którzy podejmą się zadania usunięcia zalegającego na dnie rzeki materiału dennego w rejonie mostu Solidarności.

Już wkrótce na Wisłę wrócą pogłębiarki. W RZGW czekają na oferentów, którzy podejmą się zadania usunięcia zalegającego na dnie rzeki materiału dennego w rejonie mostu Solidarności.

Przetarg na udrożnienie koryta Wisły w cofce zbiornika wodnego Włocławek oraz w rejonie mostu Solidarności Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej ogłosił z początkiem lipca i powinien zakończyć się w połowie miesiąca. Wykonawcy przyszłoby wydobyć nawet 250 tys. m3 materiału dennego, na co przyznano czas do 15 grudnia 2015 roku.

Ostatnie tego typu prace odbyły się na Wiśle jesienią zeszłego roku. Bagrowanie miało ułatwić prace lodołamaczom w zimie, aby ulatwić przepływ kry i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców z terenów przybrzeżnych. Prace pogłębiarskie realizowało Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego Warszawa w rejonie osiedla Radziwie, Borowiczki i nowego mostu. Wydobyto wówczas około 180 tys. m3 refulatu (kopiąc do maksymalnej głębokości trzech metrów), z kolei z rzecznego dna w okolicach Winiar 80 tys. m3.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE