Reklama

Podwieczorek na starówce. Bądźmy tam razem rozśpiewani i radośni!

Opublikowano:
Autor:

Podwieczorek na starówce. Bądźmy tam razem rozśpiewani i radośni!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę niech będzie radośnie. Zaśpiewamy wspólnie pieśni podczas Podwieczorku Patriotycznego. Można również liczyć na dodatkową rozgrzewkę w postaci podanej gorącej herbaty. A jeszcze wcześniej, w piątek, mieszkańców zaprasza Muzeum Mazowieckie. Oprócz wspólnego śpiewania, proponują coś na osłodę - będzie można skosztować biało-czerwonego tortu.

W najbliższą niedzielę niech będzie radośnie. Zaśpiewamy wspólnie pieśni podczas Podwieczorku Patriotycznego. Można również liczyć na dodatkową rozgrzewkę w postaci podanej gorącej herbaty. A jeszcze wcześniej, w piątek, mieszkańców zaprasza Muzeum Mazowieckie. Oprócz wspólnego śpiewania, proponują coś na osłodę - będzie można skosztować biało-czerwonego tortu.

Na Stary Rynek zapraszają Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke. Pamiętajcie, im nas więcej 10 listopada na starówce, tym radośniej, a także pieśni zabrzmią bardziej donośnie.

To już 7. Podwieczorek Patriotyczny, integrujący kilka pokoleń płocczan. Wydarzenie odbędzie się z udziałem 5 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Lisewa. Tegoroczny Podwieczorek poświęcony zostanie 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podobnie, jak w latach ubiegłych, uroczystość rozpocznie się o godzinie 17.00 na placu Starego Rynku, przy pomniku - ławeczce Druha Wacława Milke. Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano śpiewniki z tekstami pieśni patriotycznych, w których znajduje się miejsce na przybicie okolicznościowej pieczęci. Na dużym telebimie wyświetlone będą teksty śpiewanych pieśni, przeplatane historycznymi zdjęciami. Nie zabraknie biało-czerwonych rekwizytów – wstążeczek, chorągiewek i wiatraczków. Całość połączy gawęda o wydarzeniach mających miejsce w Płocku i Polsce w pierwszych dniach września 1939 roku. Powspominamy również znane postacie zasłużone dla Płocka.

Pamiętajcie, niedziela, 10 listopada, początek na Starym Rynku o godz. 17.00.

Dodajmy, że już we wtorek zostaną udekorowane marcelinki – ciasteczka w kształcie kapelusza Marceliny Rościszewskiej, które będą rozdawane z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wieczór poezji i pieśni patriotycznych - Posłuchaj, Wnuczku...

Już 8 listopada, o godz. 17, w Muzeum Mazowieckim w Płocku (Płock, ul. Tumska 8) odbędzie się inna impreza związana ze Świętem Niepodległości. Do muzeum zaproszeni są młodzi i ci nieco starsi, rozśpiewani i ci, którzy wolą słuchać. Bo „Posłuchaj, Wnuczku…” to wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni - „O mój rozmarynie”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Czerwone maki”…Jeśli brakuje Ci wspólnego śpiewania, jeśli kochasz te piosenki, a dawno już nie miałeś okazji ich posłuchać – ten wieczór z pewnością jest dla Ciebie. Śpiewających gości wieczoru swymi doświadczonymi głosami wspierać będą chór Vox Maiorum Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Występ słowno-muzyczny da także młodzieżowy zespół Santiago z parafii św. Jakuba w Imielnicy. Każdy uczestnik patriotycznego wieczoru otrzyma pięknie wydany śpiewniczek z tekstami piosenek i ich krótkimi historiami. Dla wszystkich przewidziany jest poczęstunek – wspaniały tort w kolorze biało-czerwonym, o smaku śmietanki i wiśni.

Wydarzenie organizuje Muzeum Mazowieckie w Płocku i Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Janiny Czaplińskiej w Płocku.
Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

A jak było w zeszłym roku zobaczcie w naszej fotogalerii:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE