Reklama

Podróżować można inaczej niż samochodem. W dodatku bez opłat

Opublikowano:
Autor:

Podróżować można inaczej niż samochodem. W dodatku bez opłat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Planujecie przejażdżkę w niedzielę albo chcecie wspólnie spędzić czas, nie siedząc przy tym w czterech ścianach? Zamiast samochodu, można wsiąść na rower. W niedzielę już po raz osiemnasty obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. To zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji firma Nextbike, operator Płockiego Roweru Miejskiego, proponuje bonus użytkownikom jednośladów.

Planujecie przejażdżkę w niedzielę albo chcecie wspólnie spędzić czas, nie siedząc przy tym w czterech ścianach? Zamiast samochodu, można wsiąść na rower. W niedzielę już po raz osiemnasty obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. To zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji firma Nextbike, operator Płockiego Roweru Miejskiego, proponuje bonus użytkownikom jednośladów.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany w 2002 roku przez Komisję Europejską, by zachęcić społeczeństwa do ekologicznego podróżowania pieszo, na rowerze bądź komunikacją miejską. Z okazji Dnia Bez Samochodu użytkownicy wielu systemów rowerowych, których operatorem jest Nextbike Polska, będą mogli 22 września przez godzinę jeździć za darmo.

Od północy w sobotę do godziny 23:59 w niedzielę bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wypożyczenia. Zamiast bezpłatnych pierwszych 15, 20 lub 30 minut miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez pierwszą godzinę. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem, nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji. Wystarczy wypożyczyć rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata ma być naliczana na standardowych zasadach.

W Dniu bez Samochodu, za darmo przez godzinę będzie można jeździć na rowerach Nextbike nie tylko w Płocku. Skorzystają również mieszkańcy w: Białymstoku, Chorzowie, Ciechanowie, Częstochowie, Gliwicach, Grodzisku Mazowieckim, Kaliszu, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Kołobrzegu, Koninie, Koszalinie, Lublinie, Luboniu, Michałowicach, Otwocku, Piasecznie, Piotrkowie Trybunalskim, Pruszkowie, Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju, Radomiu, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Supraślu, Szamotułach, Tarnowie, Tychach, Wrocławiu, Zabrzu i Żyrardowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE