Reklama

Reklama

Podrabiano dowody osobiste. Urzędniczka z Ratusza usłyszała 12 zarzutów

Opublikowano: śr, 14 lis 2018 15:12
Autor:

Podrabiano dowody osobiste. Urzędniczka z Ratusza usłyszała 12 zarzutów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sprawie, którą zajmuje się Prokuratura Rejonowa, płocka policja zatrzymała dwie osoby – Iwonę A., będącą pracownikiem Urzędu Miasta Płocka, a także Stefana M., który nie jest pracownikiem płockiego Ratusza. Możliwe, że to nie koniec zatrzymań.

Reklama

W sprawie, którą zajmuje się Prokuratura Rejonowa, płocka policja zatrzymała dwie osoby – Iwonę A., będącą pracownikiem Urzędu Miasta Płocka, a także Stefana M., który nie jest pracownikiem płockiego Ratusza.

Chodzi o podrabianie dokumentów - dowodów osobistych - w zamian za przyjmowanie korzyści majątkowych. - Dowody porabiano z wykorzystaniem danych personalnych osób, a także wizerunków osób postawionych - mówi prokurator rejonowy, Norbert Pęcherzewski. - W tym procederze główna rola należała do Iwony A., jednocześnie współuczestniczył w nim Stefan M. - przy czym dodaje, że chodzi np. o dystrybucję dowodów osobistych. Dalsze ustalenia dotyczą m.in. tego, co działo się z fałszywymi dowodami osobistym (w tym obszar działania), do kogo trafiały i jak były wykorzystywane (czy w charakterze przestępczym). Do sprawdzenia jest także, czy w procederze nie uczestniczyło więcej osób jako współpracownicy i czy nie podrabiano także innych dokumentów.

- Kobieta przyznała się do winy, z kolei postawa procesowa Stefana M. przyczyniła się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy - wyjaśnia prokurator rejonowy. - Sąd się do tego wniosku przychylił. Wobec Iwony A. zastosowano środki o charakterze wolnościowym w postaci nadzoru policji, poręczenia majątkowego w wysokości 20 tys. zł oraz zawieszenia w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Obecnie w areszcie przebywa jedynie Stefan M. Iwonie A. postawiono już 12 zarzutów, które dotyczą przestępstw urzędniczych (niedopełnienie obowiązków służbowych), posługiwanie się podrobionymi dokumentami, a dwa zarzuty mają charakter korupcyjny - przyjmowanie korzyści majątkowych za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa. Trzy zarzuty usłyszał Stefan M. - w jego przypadku chodzi o korupcję i wręczanie korzyści majątkowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (15)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.