Reklama

Podpisano umowę na przebudowę ul. Łukasiewicza. Prace ruszą w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Podpisano umowę na przebudowę ul. Łukasiewicza. Prace ruszą w tym roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Owszem, mieszkańców czekają utrudnienia, przyznano w czwartek na konferencji prasowej związanej z podpisaniem umowy na przebudowę ul. Łukasiewicza. Kiedy jednak prace się zakończą, będzie już o wiele lepiej dla kierowców, pieszych i rowerzystów.

Owszem, mieszkańców czekają utrudnienia, przyznano w czwartek na konferencji prasowej związanej z podpisaniem umowy na przebudowę ul. Łukasiewicza. Kiedy jednak prace się zakończą, będzie już o wiele lepiej dla kierowców, pieszych i rowerzystów.

Miejski Zarząd Dróg będzie realizował przebudowę ul. Łukasiewicza od ul. Tysiąclecia do ul. Długiej. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, natomiast zakończą się do końca sierpnia 2018 roku. W czwartek podpisano umowę wartę 28,2 mln zł z wykonawcą, firmą Skanska S.A. Na realizację Urząd Miasta pozyskał pieniądze z Unii Europejskiej (80 proc. z tej kwoty pokryje Unia).

- Firma Skanska realizuje już kilka inwestycji na terenie Płocka, ta będzie kolejna i to za kilkadziesiąt milionów złotych – mówił prezydent Płocka przy okazji podpisywania umowy na Starym Rynku.

Samo skrzyżowanie ul. Tysiąclecia z ul. Łukasiewicza na razie jednak nie będzie wykonane.

- Przymierzamy się do ogłoszenia przetargu na budowę ścieżki rowerowej od ul. Tysiąclecia w stronę ul. Mickiewicza razem z realizacją skrzyżowania ul. Tysiąclecia i Łukasiewicza – informował dyrektor MZD, Tomasz Żulewski.

Przetarg powinien być ogłoszony już niebawem.

Skanska zajmie się przebudową ul. Łukasiewicza od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do ul. Długiej. W ul. Długiej powstanie rondo turbinowe. Prace rozpoczną się na odcinku między mostem a ul. Długą. - Chcemy, aby w trakcie oddania obwodnicy rondo było już gotowe do potoku pojazdów – zaznaczył Żulewski. Projekt nie obejmuje remontu mostu nad jarem poza wymianą nawierzchni (po prawej stronie będzie ścieżka rowerowa, z kolei na odcinku między ul. Tysiąclecia z ul. 7 czerwca 1991 r. ścieżkę zaplanowano po obu stronach ulicy). Pojawi się nowe oświetlenie, to również wymiana kanalizacji, kolejne nowe chodniki i na jakieś czas widok koparek...

- Ulica będzie przejezdna, ale oczywiście nie da się uniknąć utrudnień w ruchu. Na tym odcinku zostaną porobione równoległe drogi objazdowe – kontynuował dyrektor.

- Przepraszamy i prosimy o cierpliwość – dopowiadał prezydent. - Termin realizacji jest krótki, więc tempo prac będzie bardzo duże.

Żulewski dodawał: - Wykonawca jest już bardzo zaawansowany, jeśli chodzi o te prace, które już się toczą w Płocku. Kończymy budowę na ul. Bielskiej, aby przenieść się na odcinek od ul. Długiej do mostu. Optymistyczny termin, kiedy pracownicy wejdą na budowę, to początek grudnia.

- Na razie trwają prace przygotowawcze. Trzeba wielu uzgodnień, zatwierdzić organizację ruchu – wskazywał Sławomir Cebo w firmy Skanska. 

Na wiosnę trzeba przygotować się na dalsze utrudnienia (już w rejonie ul. Batalionów Chłopskich). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE