Reklama

Reklama

Podpisana umowa na dofinansowanie przewozów autobusowych

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Powiatu Płockiego, mając na względzie potrzeby mieszkańców, zawarły umowę z Wojewodą Mazowieckim, która zakłada dopłaty do kursów autobusowych. Dzięki wsparciu finansowemu, do dotychczasowych dołączyła także nowa linia: Drobin – Sierpc.

Reklama

Umowa została podpisana w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie w środę, 11 maja. Parafowali ją: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska oraz Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł. 

Porozumienie zostało zawarte na podstawie ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. 

Powiat Płocki zwrócił się kilka miesięcy temu z wnioskiem do Wojewody o dopłatę do przewozów autobusowych w 2022 r. Samorządowcy mieli na względzie dobro mieszkańców, którzy dojeżdżają autobusami do szkół i do pracy. Wojewoda, jak wskazuje przedmiot umowy, oświadczył, że „będzie udzielone organizatorowi publicznego transportu zbiorowego dofinansowanie realizacji zadania własnego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej przez dopłatę do ceny usługi na linii komunikacyjnej/liniach komunikacyjnych, wykazanej/wykazanych w załączniku do umowy”.

Dzięki wsparciu, mogła zostać utworzona również nowa linia: Drobin – Sierpc. Dla mieszkańców Drobina te kursy są niezwykle ważne, bowiem w Sierpcu załatwiają mnóstwo istotnych spraw. 

Dopłata to kwota nie wyższa niż 3 zł do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej. Łączna kwota dofinansowania nie może przekroczyć 1 220 987,39 zł, bo na taką maksymalną łączną kwotę dopłaty wskazuje podpisana umowa.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy