Reklama

Podolszyce: więcej straży miejskiej i kamer

Opublikowano:
Autor:

Podolszyce: więcej straży miejskiej i kamer - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podolszyce, Zielony Jar, Borowiczki, Imielnica - te osiedla nie czują się bezpiecznie. Strażników miejskich widać rzadko, kamer monitoringu jest za mało.

Podolszyce, Zielony Jar, Borowiczki, Imielnica - te osiedla nie czują się bezpiecznie. Strażników miejskich widać rzadko, kamer monitoringu jest za mało.

O montaż nowych kamer na Podolszycach, Zielonym Jarze, Borowiczkach i Imielnicy, a także większą aktywność patroli straży miejskiej i policji zaapelował radny Wojciech Hetkowski po spotkaniu z radami osiedli. Osiedlowi radni, m.in., Podolszyc, wskazywali, że nieczęsto widać na osiedlu patrole policji, jeszcze rzadziej albo nawet wcale - municypalnych. A przydałyby się - zwłaszcza wieczorem i w nocy.

Jak odpowiada prezydent Andrzej Nowakowski, łącznie na tych czterech osiedlach działa od pięciu lat 16 kamer , w tym roku monitoring pojawił się jeszcze na skrzyżowaniu przy galerii Mazovia. Sześć z nich działa na Podolszycach Północ. To, czy pojawi się ich więcej, będzie zależał od środków zabezpieczonych w budżecie miasta, ale plan jest taki, by w przyszłym roku po uzgodnieniach z policją i strażą miejską zamontować kamery w kolejnych 20 miejscach miasta - część na tych czterech osiedlach, a także rozbudować centrum monitoringu w komisariacie na Podolszycach. W przyszłym roku planuje się też uruchomienie trzeciego centrum monitoringu w powstającej przy Kilińskiego nowej komendzie.

Jeśli chodzi o patrole na Podolszycach Północ prezydent odpiera, że od początku roku do sierpnia skierowano na to osiedle 537 patroli (zmotoryzowanych i pieszych), a dodatkowo dzielnicowi wykonali 2020 służby obchodowe i 48 patrolowych. Strażnicy miejscy też ponoć często odwiedzali ten rejon - we wrześniu mieli na różnych zmianach 31 służb patrolowych.

- Strażnicy miejscy są w stałym kontakcie z przedstawicielami rady mieszkańców osiedla Podolszyce Północ - zapewnia prezydent. - 26 września 2013 r. na spotkaniu ze strażnikiem rejonowym przewodniczący rady osiedla przekazał, że obecnie radni nie zgłaszają żadnych uwag i wniosków do straży miejskiej w kwestii bezpieczeństwa osiedla.

Czujecie się bezpiecznie na Waszych osiedlach? Piszcie!

Fot. KMP PłockUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE