Reklama

Podejrzany sklep. Jego adres nie istnieje

Opublikowano:
Autor:

Podejrzany sklep. Jego adres nie istnieje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wątpliwości budzi sklep internetowy, którego siedziba rzekomo mieści się w Płocku. Sęk w tym, że podany na stronie płocki adres nie istnieje. Niejasności jest niestety więcej.

Wątpliwości budzi sklep internetowy, którego siedziba rzekomo mieści się w Płocku. Sęk w tym, że podany na stronie płocki adres nie istnieje.  Niejasności jest niestety więcej.

O sklepie internetowym ze sprzętem elektronicznym dowiedzieliśmy się od naszej czytelniczki, którą zdziwiło, że na stronie nigdzie nie ma ani numeru telefonu, ani NIP-u, nie można też dokonać płatności za pobraniem, a tylko bezpośrednio na konto. Tknięta złym przeczuciem napisała więc do nas z prośbą o wyjaśnienia.

Adres fałszywy, firmy nie ma w rejestrze

Sklep nazywa się Expresmedia Andrzej Waleryś i jest dostępny pod dwoma adresami internetowymi  - expresmedia.pl i expreesmedia.pl  (różnią się tym, że w tym drugim dwa razy pojawia się „e”). Jego siedziba - i to pierwsza niepokojąca informacja - mieści się rzekomo w Płocku przy ulicy 3 Maja 44. Tyle że to fałszywy adres - parzyste numery domów i budynków stojących przy tej ulicy kończą się na 20. W Ratuszu potwierdziliśmy, że podany adres nie istnieje. 

Druga sprawa to rejestr przedsiębiorców. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta, ów przedsiębiorca nie figuruje ani w starych rejestrach Ratusza (miasto nie prowadzi takiej ewidencji od 2012 r.), ani w bazie gromadzącej aktualne informacje na temat osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej na portalu www.ceidg.gov.pl prowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju. To po drugie.

Rozwiązania zagadki nie przyniosła również próba kontaktu z prowadzącymu sklep internetowy  - nasz mail wysłany na podany na stronie adres pozostał bez odpowiedzi.

Opineo: Nie przyznaliśmy tej firmie żadnego wyróżnienia

Z informacją zwrotną nie zwlekał za to Grzegorz Sroka z ogólnopolskiego serwisu Opineo.pl, gromadzącego opinie klientów o sklepach internetowych, firmach czy produktach. Expresmedia chwali się na stronie głównej wyróżnieniem, które miał mu przyznać serwis.

- Absolutnie nie, sklep expresmedia.pl nie był przez nas nagrodzony żadną nagrodą - poinformował nas Grzegorz Sroka z Opineo. - Gdy tylko posiedliśmy świadomość używania przez sklep naszego znaku, sprawa została przekierowana do działu prawnego. 

Ku przestrodze

Wszystko to wygląda bardzo podejrzanie. - Do tej pory nie wpłynął żaden sygnał od ewentualnych pokrzywdzonych przez tę firmę - powiedział nam rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, któremu opowiedzieliśmy o całej sprawie. - Możemy więc tylko apelować, by klienci sklepów internetowych zachowali ostrożność i dokładnie sprawdzali wszystkie informacje.

Kiedy powinna nam się zapalić czerwona lampka, na co zwrócić szczególną uwagę, zanim prześlemy pieniądze na konto nieznanego nam wcześniej sklepu? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jakiś czas temu uruchomił platformę ezakupy.uokik.gov.pl, na której wyjaśniane są różne sytuacje dotyczące zakupów w sieci. Nie ma wątpliwości, że klient sklepu internetowego powinien mieć jak najpełniejszą wiedzę o danych firmy - jej nazwie, siedzibie, adresie, NIP-ie, numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany, możliwych formach kontaktu. Każdy e-sklep musi mieć również poprawnie napisany regulamin. Gdy coś nas niepokoi, lepiej nie ryzykować i do czasu wyjaśnienia sytuacji, wstrzymać się z zakupami albo wybrać formę płatności za pobraniem.

AKTUALIZACJA:

Na Facebooku zawiązała się grupa osób, które twierdzą, że zostały oszukane przez właścicieli tego sklepu i ostrzegają innych przed zakupami. W tej chwili grupa liczy już ponad 40 osób, ta liczba cały czas się powiększa. Jak ustaliliśmy, wielu poszkodowanych z całej Polski zgłosiło sprawę na policję, poszczególne komendy w całym kraju prowadzą postępowania w tej sprawie.

Adres spółki to 3 Maja 44, tymczasem numery parzyste przy tej ulicy kończą się na 20..., fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE