Reklama

Podczas Skarpy otworzą ulicę Themersonów

Opublikowano:
Autor:

Podczas Skarpy otworzą ulicę Themersonów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Otwarcie ulicy Themersonów w pobliżu Jagiellonki to jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznej Skarpy.

Otwarcie ulicy Themersonów w pobliżu Jagiellonki to jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznej Skarpy.

Organizatorzy trzeciego festiwalu Themersonów Skarpa 2013 „Themersonowie i teatr” mają nadzieję, że uda im się przybliżyć mieszkańcom Płocka postać i twórczość jednego z najwybitniejszych płocczan oraz jego żony.

W trakcie tegorocznej Skarpy planowane jest otwarcie ulicy Themersonów, położonej nieopodal Pływalni Jagiellonka. Przy tej okazji odbędzie się happening, w którym wezmą udział dzieci z płockich szkół i przedszkoli. Chociaż ulica pod tą nazwą funkcjonuje już od maja, kiedy stosowną uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miasta, jednak organizatorzy tegorocznej Skarpy postanowili zaakcentować obecność znanych płocczan w przestrzeni publicznej naszego miasta dodatkową imprezą.

W Muzeum Żydów Mazowieckich będzie można podziwiać scenografię Franciszki do spektaklu „Król Ubu” wg Alfreda Jarry’ego w reżyserii Michaela Meschke (aby spotkać się z uczestnikami festiwalowych wydarzeń, przyjedzie do Płocka ze Sztokholmu).


Wystawa poświęcona książce „Ubu Król” dostępna będzie w Książnicy Płockiej. Rysunki Franciszki pokaże Płocka Galeria Sztuki. A w siedzibie Muzeum Mazowieckiego będzie można uczestniczyć w konferencji poświęconej niezwykłym związkom artystów i ich kobiet „Muzy, kochanki, partnerki. Wielkie kobiety w cieniu wielkich mężczyzn”.

Artystycznym dopełnieniem konferencji będzie koncert „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, podczas którego dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Gąbinie Jarosław Domagała będzie akompaniował na fortepianie Elizie Łochowskiej.

Interesująco zapowiadają się również spektakl Stowarzyszenia Teatr Per Se „Pan Tom buduje dom” oraz koncerty formacji Translola, Pochwalone i Plock Percussion Duo.

Fot. Archiwum POKiS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE