Reklama

Podaruj czas

Opublikowano:
Autor:

Podaruj czas - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Okazji do obdarowywania się prezentami jest bardzo wiele. Można obdarować innych, można obdarować siebie. Nawet bez okazji. Prezent to już odwieczna forma okazywania uczuć. Jak wszystko, nawet forma prezentów ewoluuje. Poszukuje się takich podarunków, dzięki którym pozostanie się w pamięci drugiej osoby na długi czas. Często już zwykłe rzeczy materialne nie są wystarczające, dlatego też wymaga się alternatywnych rozwiązań, których to rynek dostarcza coraz to więcej. Najcenniejszym prezentem staje się czas, który można podarować drugiej osobie, a w tym czasie znaleźć się powinny niezapomniane przeżycia, które wygenerują wspaniałe wspomnienia.

Okazji do obdarowywania się prezentami jest bardzo wiele. Można obdarować innych, można obdarować siebie. Nawet bez okazji. Prezent to już odwieczna forma okazywania uczuć. Jak wszystko, nawet forma prezentów ewoluuje. Poszukuje się takich podarunków, dzięki którym pozostanie się w pamięci drugiej osoby na długi czas. Często już zwykłe rzeczy materialne nie są wystarczające, dlatego też wymaga się alternatywnych rozwiązań, których to rynek dostarcza coraz to więcej. Najcenniejszym prezentem staje się czas, który można podarować drugiej osobie, a w tym czasie znaleźć się powinny niezapomniane przeżycia, które wygenerują wspaniałe wspomnienia.

Prezent ekstremalny

Nie każdy łasy jest na przeżycia ekstremalne z dużą dawką adrenaliny, ale jeśli ktoś taki się znajdzie, albo sami znajdujemy się w tej grupie ludzi, to idealnym prezentem, który dostarczy niezapomnianych przeżyć będzie skok ze spadochronem. Ta, jeszcze do niedawna, elitarna forma sportu i rozrywki, staje się coraz bardziej dostępna dla każdego człowieka. Za niewielką cenę można doświadczyć niesamowitych przeżyć i spełnić, choć po trosze, swoje marzenia o lataniu. Skok ze spadochronem to też przełamywanie własnych barier i lęków. Swoista terapia, która na pewno odciśnie swoje piętno na każdym skoczku. Perspektywa ujrzenia świata z krawędzi lecącego samolotu, a następnie danie nura w tę nieogarnioną przestrzeń, to coś niewypowiedzianego. Doświadczenie swobodnego spadania, które przy takim skoku trwa około minutę daje poczucie niesamowitej wolności, a lot już z otwartym spadochronem przez chmury to spełnienie głęboko zakorzenionych w ludziach marzeń o lataniu. Swoboda, wolność i dawka mocnych, ekstremalnych przeżyć, to coś, czego nie doświadczymy uprawiając inne aktywności. Skok ze spadochronem to przeżycie na miarę wielkich marzeń i wielkich ludzi, którzy wyzbywają się ograniczeń i strachu.

Spadochron – wynalazek z długą tradycją

Choć zdawać by się mogło, że spadochron jest wynalazkiem XX wieku, to prawda może każdego bardzo zaskoczyć. Pierwsze próby wynalazcze miały miejsce już ponad 2000 lat przed naszą erą w starożytnych Chinach! Rytuały używające czegoś na miarę spadochronu są odprawiane od wieków w rdzennych afrykańskich plemionach, a pionierską konstrukcją spadochronu stworzył legendarny konstruktor Leonardo da Vinci. Takich prób na przestrzeni wieków było co niemiara. Nie zabrakło również polskich akcentów w tym konstrukcyjnym wyścigu, kiedy to w 1806 roku polski cyrkowiec, przedsiębiorca i baloniarz Jordaki Kuparentko wyskoczył na improwizowanym spadochronie z płonącego balonu i przeżył. Oczywiście, wraz z rozwojem lotnictwa, powstawały spadochrony ratownicze, a jak to z człowiekiem bywa, zrobił on użytek i z tego wynalazku, zamieniając skoki spadochronowe nawet w dyscyplinę sportową. Ta, zdawałoby się, będąca poza zasięgiem zwykłego człowieka dziedzina aktywności, staje się teraz ogólnie dostępna. Wszystko, co trzeba spełnić, by doświadczyć tej niesamowitej wolności towarzyszącej skokom ze spadochronem, to zdobyć się na odwagę stanięcia na krawędzi samolotu i rzucenia się w przepaść.

Adrenalina w zasięgu ręki

Niespełna 200 km od polskiej stolicy – Warszawy – w okolicach Płocka, znajduje się miejsce, w którym można spełnić swoje marzenie. Marzenie, które znajdziemy w katalogu marzeń oferującym skoki spadochronowe (https://katalogmarzen.pl/pl/k/Skoki-spadochronowe,a-4,k-). Skok ze spadochronem dostarczy przeżyć i wspomnień, które już do końca życia będą towarzyszyć osobie, która powierzyła swoje życie w ręce instruktorów i tandem pilotów. To niebanalne doświadczenie można uwiecznić skacząc z operatorem kamery, który zarejestruje zmagania skoczka z grawitacją robiąc zdjęcia i nagrywając video z przebiegu całego skoku. Można skoczyć samemu, można skoczyć razem z bliską osobą, żeby razem kolekcjonować te niesamowite przeżycia. Wystarczy tylko podjąć decyzję i podarować sobie i bliskiej osobie coś, czego nikt nam i jej nie zabierze - ekstremalne przeżycia i niedające się wymazać wspomnienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE