Pobicie siatkarza w trakcie meczu! A siatkarze z Płocka wciąż bez straty punktu

Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kaźmierczak

Pobicie siatkarza w trakcie meczu! A siatkarze z Płocka wciąż bez straty punktu - Zdjęcie główne

foto Krzysztof Kaźmierczak

Wiadomości W piątej kolejce drugiej ligi mazowieckiej siatkarze KPS Płock pokonali na wyjeździe trzecią w tabeli ekipę Olymp Błonie 3:1 (27:25, 20:25, 25:19, 25:15) i zdecydowanie prowadzą w tabeli.

W niedzielę wieczorem KPS, jedyna seniorska drużyna siatkówki w Płocku, zagrała w Błoniu. Rywale przed tym pojedynkiem mieli na koncie trzy zwycięstwa i jedną porażkę i liczyli na kolejne zwycięstwo.

Początek meczu był bardzo wyrównany, w pierwszym secie płocczanie okazali swoją wyższość, ale dopiero na przewagi.

- Drugi set to dramat z naszej strony - przyznaje Damian Konopski z KPS. - Bardzo dużo błędów własnych w ataku, przegrywaliśmy już 18:10. Zaczęliśmy trochę gonić od tego momentu, doszliśmy do 20:23, ale kolejne dwa punkty zdobyli gospodarze.

W trzecim secie do 10:10 też było "na styku", ale od tego momentu KPS zaczął uzyskiwać przewagę, ostatecznie wygrał seta do 19. Czwarta partia to już dominacja płocczan. Po dobrych zagrywkach Igora Lewickiego było już 8:2, świetnie - i bardzo różnorodnie - serwował także Piotr Domański  i Olymp był bezradny, a swoje dołożył także Jarosłav Chausov. KPS wygrał seta gładko do 15 i cały mecz 3:1.

Siatkarze z Płocka sa jedyną niepokonaną ekipą spośród dwóch grup drugiej ligi. Po czterech kolejkach komplet punktów, podobnie jak KPS, miał Huragan Wołomin. Ale kilka dni temu podczas meczu II Ligi Wojewódzkiej Juniorów pomiędzy KS Huragan Wołomin a RCS Czarni Radom II doszło do skandalicznych wydarzeń, młody siatkarz z Radomia został brutalnie pobity przez pseudokibiców Huragana.

To wydarzenie niespotykane do tej pory podczas meczów siatkówki! Chłopiec trafił do szpitala, a Wydział Gier i Dyscypliny MWZPS zdecydował (a nie były to pierwsze problemy w tym roku podczas meczów w Wołominie), że wszystkie drużyny Huragana zostaną wykluczane z rozgrywek sezonu 2022/20223. Kara ta dotknęła także seniorów, którzy zostali usunięci z rozgrywek drugiej ligi mazowieckiej.

Nie będzie więc meczu na szczycie KPS - Huragan, planowanego pierwotnie w Płocku na 27 listopada. W ten sposób w drugiej lidze mazowieckiej w grupie A zostało już tylko siedem zespołów. Oznacza to, że na zakończenie rundy jesiennej 11 grudnia br. o godz. 15:00 KPS zmierzy się w płockim Blaszaku przy Kobylińskiego z Betą Błonie.