Reklama

Po zmianach dzieci będą miały bardzo daleko do szkoły

Opublikowano:
Autor:

Po zmianach dzieci będą miały bardzo daleko do szkoły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To absurd - uważa radny osiedla Kolegialna, komentując plan nowych obwodów szkolnych. Uważa, że zamiast do byłego gimnazjum nr 2 przenosić Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, lepiej byłoby tam właśnie zrobić podstawówkę, by dzieci nie musiały chodzić aż na Jachowicza.

To absurd - uważa radny osiedla Kolegialna, komentując plan nowych obwodów szkolnych. Uważa, że zamiast do byłego gimnazjum nr 2 przenosić Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, lepiej byłoby tam właśnie zrobić podstawówkę, by dzieci nie musiały chodzić aż na Jachowicza.

Skutki reformy edukacji zbliżają się wielkimi krokami. Ratusz przedstawił swój projekt zmian obwodów szkolnych, który w styczniu zaakceptowali radni. Tak więc od 1 września 2017 roku w Płocku będzie 20 szkół podstawowych, a klasy gimnazjalne będą stopniowo znikać. Zmiany jednak nie wszystkim się podobają. 

[ZT]14444[/ZT]

Skontaktował się z nami jeden z radnych osiedla Kolegialna, któremu nie podoba się rejonizacja jego dzielnicy. Większość osiedla Kolegialna, czyli m.in. ulic Warszawskiej, Kościuszki, 1 Maja czy Kolegialnej, została przypisana do Szkoły Podstawowej nr 6, znajdującej się na skrzyżowaniu Alei Jachowicza i ul. 1 maja. Radny ma jednak inne zdanie. Jego zdaniem lepiej byłoby, by dzieci chodziły szkoły podstawowej utworzonej w miejscu byłego gimnazjum nr 2. Jego zdaniem budynek jest przystosowany do pełnienia funkcji dydaktycznej - posiada salę gimnastyczną i boiska zewnętrzne. Sęk w tym, że miasto od dawna zapowiada utworzenie tam siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, którego dotychczasowa lokalizacja pozostawia wiele do życzenia. 

- Dziecko z Jakubowskiego czy Warszawskiej będzie szło ponad kilometr przez ruchliwe Kolegialną i Sienkiewicza. Tymczasem w miejscu byłego gimnazjum będzie siedziba POKiS. Nie powinno tak być.  W miejscu boiska będzie zrobiony parking - denerwuje się radny. 

Czy jednak na zmianę planów nie  jest już za późno? Wszak - jak już pisaliśmy - miasto ma już bardzo sprecyzowane plany odnośnie budynku byłego gimnazjum. Mało tego - na dostosowanie do potrzeb POKiS-u uzyskano blisko 3 mln złotych dotacji z Unii Europejskiej. 

[ZT]14599[/ZT]

- Nie ma miejsca na jeszcze jedną szkołę podstawową. Jeśli otworzylibyśmy jeszcze jedną szkołę , w innej byłoby za mało dzieci - argumentuje Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. - Nawet jeśli nie przenieślibyśmy siedziby POKiS-u na ul. Jakubowskiego i tak nie byłoby możliwości utworzenia tam podstawówki. 

Reforma edukacji to nowość dla wszystkich, także dla samorządów. Miasto zapowiada baczne przyglądanie się rozkładowi. - Wszystkie obwody są zgodne z prawem, ale rozumiem, że dla niektórych rodziców to może być problem. Jest jeszcze Szkoła Podstawowa nr 12. Będziemy rozpatrywać poszczególne przypadki. Jeśli będzie miejsce i wola rodziców, dziecko na pewno zostanie przyjęte. Będziemy elastyczni w tych sprawach - zapowiada zastępca prezydenta. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE